ניסים משעל וטל שלו

"בהחלט רואים שבתקופה הזו יש עליית מדרגה ביכולות"

לאחר לילה לא שקט במחנה הפליטים טול כרם, אירע ניסיון פיגוע הבוקר (ה') כאשר מחבלים פתחו בירי לעבר אזרח • טל לב רם ('מעריב') עדכן בפרטים


לילה לא שקט עבר על כוחות הביטחון, זאת כאשר נקלעו לקרב מול חמושים במחנה הפליטים טול כרם. פרופ' אריה אלדד וטל שלו דנו על כך ב־103fm עם טל לב רם, אשר עדכן בפרטים.

בפתח השיחה עדכן לב רם אודות ניסיון פיגוע שאירע הבוקר (ה') באזור אבני חפץ שבשומרון. "ירי של מחבלים לעבר אזרח ישראלי, נסע על קטנוע והצליח לחמוק. הרבה מאוד מזל, הספיק לדווח לכוחות הביטחון, הכוחות הצליחו למצוא את אותו הרכב, פתחו באש. על פי הדיווחים שני מחבלים הרוגים בנשק. מצאו את ה־M16 שככל הנראה ממנו בוצע הירי. האירוע הזה מסתיים ללא נפגעים מהצד שלנו. אירוע שקרה לפני כחצי שעה".

"בלילה, קרב של ממש במחנה הפליטים טול כרם. אנחנו מדברים הרבה על ג'נין, שכם, אבל גם בטול כרם אנחנו רואים בהחלט שגם שם, כמעט בכל פעילות של כוחות הביטחון, יש חילופי אש משמעותיים מאוד", אמר, והוסיף: "חלק ממגמה כללית שאנחנו רואים בעיקר בצפון השומרון, אבל לא רק. מה שמאפיין בדרך כלל את מחנות הפליטים של צפון השומרון, זה יכול להיות מישהו שיותר מזוהה ג'יהאד, מישהו אחר חמאס ומישהו אחר אף אחד".

עוד טען כי "אנחנו בהחלט רואים שבתקופה הזו יש עליית מדרגה ביכולות, וזו מגמה של השנה האחרונה. מצד שני, אנחנו רואים הרבה פעולות של כוחות הביטחון בחודשים האחרונים. יש גרף כל הזמן של לחימה, התעצמות של ארגוני טרור, ומצד שני, כל הזמן ניסיונות של איראן וחמאס למשוך את זה כמה שיותר להסלמה. ראינו ניסיון להעביר מטעני חבלה יותר מתקדמים. אלו המגמות, ויש גם הקשרים כללים. ככל שיש יותר שיח על סעודיה יש יותר ויותר גורמים שרוצים לנצל את ההסלמה הזו. מה שקרה בלילה קורה כמעט מדי לילה".

עריכה: שני רומנו

05/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris