איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"חיזבאללה מנסה לייצר לחץ ולהשפיע"

הכתב והפרשן הצבאי טל לב רם ('מעריב', 103fm) עדכן על המצב בצפון: "סך הכול חמישה אירועים מהבוקר שחיזבאללה יורה, זהו יום קרב"


היום התשיעי למלחמה: הכתב והפרשן הצבאי של 'מעריב' ו־'103fm' טל לב רם שוחח עם ענת דוידוב ועדכן בכל העדכונים מהזירה הצפונית המתחממת, עוד שיתף על פגישת ראש הממשלה עם משפחות החטופים. 

"סך הכול 5 אירועים מהבוקר שחיזבאללה יורה. זה התחיל בשתולה, בשעות הבוקר, לעבר אזרחים. בשעות האחרונות ראינו גם ניסיון או ירי לעבר טנק, לעבר מוצב", הסביר לב רם, והדגיש: "אין דרך אחרת לתאר את האירועים בצפון מלבד צורה של יום קרב של ממש".

לדבריו, "יש לנו אפילו קצת יותר אירועים שאנחנו רואים ובעלי משמעות שקורים כרגע בגבול הצפוני. צה"ל מגיב גם בירי ארטילרי מאוד נרחב, ראינו גם תקיפות של חיל האוויר. כרגע, מבחינת הכנה לתמרון הקרקעי, נערכים לעזה. אנחנו רואים שככל שמתקרבת הפעולה הקרקעית, חיזבאללה הולך ועושה יותר פעולות מסלימות. חיזבאללה מנסה לייצר לחץ ולהשפיע".

לטענתו, "גם אם עכשיו המאמץ המרכזי של מדינת ישראל הוא בדרום, מהרגע שבסופו של דבר תמונת המצב מול חיזבאללה תהיה תמונת מצב של מלחמה - הזירה המרכזית בשלב הזה תהיה מול לבנון".

"יש הרבה כוחות של צה"ל בצפון. המלחמה הזאת, אנחנו מגדירים אותה 'מלחמת עזה', אבל אנחנו רואים שהרבה זירות מעורבות בה. כבר עכשיו דרך הפעולה של חיזבאללה, האופן שהוא מפעיל לחץ על ישראל, גם מהגזרה הצפונית, זה כבר חלק מזירת המלחמה, שבמטה הכללי וחיל האוויר, בכל אגף וכל מקום נערכים גם לה", הדגיש. 

במהלך השיחה התייחס גם לפגישה הצפויה היום (א') בין ראש הממשלה נתניהו לבין נציגי משפחות החטופים: "פגישה ראשונה. לא יהיו פה דברים שאנחנו לא יודעים שרה"מ יוכל להגיד למשפחות החטופים, והוא לא יוכל להגיד להם שלא מבצעים ויבצעו את הפעולה הצבאית שהיא כרגע בסדר העדיפויות כפעולת מלחמה כדי לנצח".

"יש מאחורי הקלעים או במאמצים כאלה ואחרים ניסיונות או כל מה שקשור לזה, אבל זה בעיקר מפגש שתפקידו לדבר ולתת את תמונת המצב כפי שמבינים אותה, אבל להבנתי לא יהיו שם בשורות גדולות", סיכם. 

15/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris