גיא פלג

"כל השופטים סבורים שמדובר בחוק גרוע"

בפתח התוכנית, הביע גיא פלג את דעתו על קביעת בג"ץ לפסול את התיקון לחוק יסוד עילת הסבירות: "הכנסת השתמשה ברוב שלה כדי לחוקק חוק רע מאוד"


גיא פלג פתח את התוכנית עם התייחסות להחלטת בג"ץ לפסול את התיקון לחוק יסוד עילת הסבירות, והעביר ביקורת קשה על הממשלה הנוכחית.  

"יש נתון אחד שלא זכה לפוקוס הנכון לדעתי והוא הקביעה של כל השופטים שהחוק גרוע, ממש גרוע", אמר פלג, והוסיף: "אפילו הסמן השמרן ביותר בבית המשפט העליון, השופט נעם סולברג, כתב 'יוזמי החוק ביקשו להיתלות בדבריי, ואף כינו אותו מתווה סולברג. אילו הייתי מכהן כחבר בבית המחוקקים לא הייתי תומך בתיקון הזה, חסרונותיו עולים על מעלותיו'".

"כלומר רבותיי, הממשלה האיומה הזאת ששולטת ברוב משמעותי ומוצק בכנסת, בבית הנבחרים, העבירה חוק שלדעת כל שופטינו הוא גרוע, חוק שמסיר את יכולתו של בג"ץ להגן על שרירות הלב של השלטון, על הפגיעה בחלש, על פיטורים לא מוצדקים של שומרי סף, ואז המחוקק עטף את החוק הנורא הזה במלבוש של חוק יסוד וחשב שבדרך הזאת ניתן יהיה לשריין אותו, לבצר את מעמדו, למנוע את ביטולו", ציין פלג. 

לדבריו, "אבל מי שחשב שאלה פלפולים של משפטנים חשוב להזכיר לו את השורה התחתונה, כל השופטים סבורים שמדובר בחוק גרוע. הכנסת השתמשה ברוב שלה כדי לחוקק חוק רע מאוד. הכנסת הזאת חוקקה חוק שבמקום שהוא ידאג לאזרח ולמדינה, הוא פוגע באזרח ובמדינה. טוב עשה בג"ץ שביטל אותו".

02/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris