ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

אלימות המשטרה: "היו מקרים כאלה ולצערי עוד יהיו"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ התייחס לתקרית בין השוטרים לאוהדים במשחק של הפועל ירושלים: "מקווה מאוד שנדע לבוא עם פתרונות לסוגיה הכואבת"


יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ שוחח עם רון קופמן וצביקה שרף על התקרית האלימה שאירעה אמש (ש') במשחקה של הפועל ירושלים בין שוטרים לאוהדים, ועל התיעוד שבו נראה שוטר תוקף אוהדים.  

"לא להכניס קהל למגרשים ולא לקיים משחקים זה לא פתרון. היו מקרים כאלה ולצערי עוד יהיו מקרים כאלה. אנחנו מנסים לצמצם אותם כמה שאפשר, וגם המשטרה מנסה לצמצם אותם כמה שאפשר", אמר והוסיף: "יש פגישה שאמורה להתקיים ביני לבין רח"ט אבטחה של המשטרה והאנשים שלו לגבי כל מה שקשור לפעילות המשטרה מול הקהלים. אני מקווה מאוד שנדע לבוא עם פתרונות לסוגיה הכואבת והקשה הזאת". 

לדבריו, "אני יכול לעשות את המקסימום כדי לשפר ולייעל. אני לא חי טוב עם הדברים האלה". 

תגובת המשטרה: "כל עוד המקרה הועבר למח"ש אנחנו מנועים ממעורבות בתקשורת".

"תסתכל בנבחרת שווייץ, כולם מתאזרחים"

בהמשך התייחס לסוגיית אזרוח שחקני כדורגל ולהמלצות הוועדה שקמה בנושא, הכוללת בין היתר אפשרות להגיש בקשה לאזרוח פעם בארבע שנים, ואמר: "אני לא קיבלתי את המסקנות של הוועדה ולא ראיתי אותן. קראתי את מה שפורסם היום ב'ידיעות אחרונות'. יש בקשה שלנו שעומדת שעדיין לא קיבלנו תשובה עליה לגבי אזרוחו של סבוריט. תסתכל בנבחרת שווייץ, כולם מתאזרחים. תראה בנבחרת איטליה כמה מתאזרחים יש. ביקשנו סך הכול עוד אחד, לא עוד 10 ולא עוד 15. 

"אנחנו לא ביקשנו את הוועדה הזאת, זו ועדה שהוקמה על ידי השר ארבל. אנחנו הגשנו את הבקשה שלנו עוד לפני הוועדה. אנחנו ממתינים בסבלנות להחלטת הוועדה. ציפינו שזה יהיה במהלך טורניר מוקדמות היורו, וזה לא צלח לצערי. אם יהיה לנו אותו לפלייאוף, מה טוב, אם לא, נשתמש במה שיש, הכול בסדר". 

"לא יהיה שום צוות אימון חדש ושום צוות אימון זר"

במהלך השיחה הביע את דעתו גם על הכישלון במוקדמות היורו, אך הבהיר: "לא יהיה שום צוות אימון חדש ושום צוות אימון זר. הם (חזן ובניון) כרגע ממשיכים. נסיים את הקמפיין הזה, נשב ונתקדם. אני מאמין שאנחנו נעלה ליורו".

"כרגע אני מרוצה ממה שאני רואה, אני פחות מרוצה מהתוצאה. אני חושב שהיו בעיות אובייקטיביות לצערי בקמפיין הנוכחי בעקבות אותו יום ארור של 7 באוקטובר. הייתה מעמסה נפשית קשה מאוד על השחקנים, הם לא התאמנו תקופה ארוכה. אלה דברים אובייקטיבים לא פשוטים, ולמרות כל זאת עשינו את המקסימום". 

עריכה: אמיתי דואק

21/01/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שינו זוארץ
שינו זוארץ  |  צילום: קובי אליהו/וואלה!
Paris