רבקה מיכאלי

"הקהל הוא חלק מרכזי מהמופע"

בנה של יוליה גיניס, המנהלת האומנותית של תיאטרון מיסתורין, ניצל בנס מהטבח במסיבה ברעים • בעקבות האירוע היא החליטה ליצור מופע שכולו ריפוי


רבקה מיכאלי ביקשה לשוחח עם יוליה גיניס, הבימאית והמנהלת האומנותית של התיאטרון הירושלמי מסתורין. מדובר בתיאטרון תלוי מקום שמערב את הקהל בתהליך היצירה. התיאטרון אינו פועל באולמות מוכרים, אלא בחללים שהם לא במה. למשל, בחצר בית החולים של שערי צדק, בקניון ארנה בהרצליה, ועוד ועוד.

בנה של גיניס היה במסיבה ברעים, וניצל בנס. הוא איבד הרבה מאוד חברים, וסביב האירוע המטלטל הזה נוצר המופע נשימה - מופע ראשון מסוגו המשלב אלמנטים של תרפיה דרך קול וגוף. לטובת המופע, בוצע מחקר ושימוש בטכנולוגית AI מתקדמות ליצירת הקרנות וידאו בעלות השפעה מרפאת על גוף ומוח האדם, מה שעוד לא נעשה בשום מקום אחר.

לדבריה, היא יצרה את המופע בזמן מאוד קצר. "היה לי מאוד חשוב ליצור משהו שיש לו כוח מרפא עבור הקהל. זה מופע שלא דומה לאף אחד מהמופעים שלנו - הוא משלב אלמנטים של טקסים מתרבויות שונות", הסבירה. 

"הקהל הוא חלק מרכזי מהמופע. הוא יכול במשך שעה להתרכז רק בעצמו ובריפוי שלו", אמרה גיניס. "הקהל מצטרף ורוקוד. כשיצרתי את המופע לא ידעתי איך הקהל הולך להגיב לסוג כזה של מופע - זה מופע מאוד שונה, ולא ידעתי איך אנשים יגיבו לחוויה כזו. שמעתי דברים כל כך מרגשים מהקהל אחרי המופע, אנשים שבאו ואמרו שזה היה מאוד מרפא עבורם", סיכמה. 

23/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm
Paris