אראל סג"ל

"בני גנץ הוא הנציג של האמריקנים בקבינט"

אראל על ביקורו של השר גנץ בבית הלבן: "אתה עם הרבה מנדטים, שב ואל תפריע" • ליאת: "אם רה"מ היה מנהל את הנסיעה כמו שצריך, היינו מגיעים להישגים"


ביום ה־150 למלחמת חרבות ברזל התייחסו אראל סג"ל וליאת רון לנסיעה של השר בני גנץ לוושינגטון ולמערכת היחסים המתוחה עם האמריקנים לאור המלחמה הממושכת. כמו כן, הם הביעו את דעתם על מצבו והתנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אל מול השר הגנץ והאמריקנים.

לדבריו של אראל, "אני לא מצליח להבין את הנסיעה של בני גנץ לארה"ב. אתה עם הרבה מנדטים, פשוט שב ואל תפריע. בני גנץ הנציג של האמריקנים בקבינט. גם אם אתה רוצה להראות עצמאות, אנחנו עדיין מנהלים מלחמה מול החמאס". בהמשך הדגיש: "ראש הממשלה היה צריך לפטר את גנץ על הדבר הזה. האמריקאים רוצים שהמלחמה הזאת תיגמר. האמריקנים רוצים להביא מדינה פלסטינית. הם רוצים להזיז את נתניהו. נתניהו הוא אבן הראשה שברגע שאתה מסיר יש התקפלות בימין. סינוואר מבין שהוא צריך להחזיק פשוט מעמד".

ליאת רון השיבה נחרצות: "זה מתחיל מלמעלה. הממשלה הזאת זה לא 'ביחד ננצח', אלא 'ננצח'. האחדות לא זולגת לעם. ראש הממשלה עשה טעות גדולה. אין הרבה פער בעמדות שלהם גם לגבי המלחמה. תנצל את העובדה, תשתמש בו, ובמקום זה הוא משסע. לדעתי אתה מקדים את המאוחר. האמריקאים דואגים לעצמם ואנחנו לעצמנו. אם ראש הממשלה היה מנהל את הנסיעה כמו שצריך יכול להיות שהיינו מגיעים גם להישגים". 

04/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל וליאת רון
אראל סג"ל וליאת רון  |  צילום: 103fm
Paris