שיחות לילה
עם אבי כץ

"לכל אדם יש את היכולת לחיות אחרת"

אמיר רחמנוב, מרצה ומנטור אישי ועסקי בשיטת ה־NLP, הסביר: "אנו יכולים לקחת את מערכת החושים שלנו, לצלול אל תוך הזיכרונות שלנו ולצרוב אותם מחדש"


אבי כץ אירח באולפנו ב־103fm את אמיר רחמנוב, מרצה ומנטור אישי ועסקי בשיטת ה־NLP, אשר ביקש להעניק למאזינים ולמאזינות כלים פרקטיים שיכלו להשתמש בהם בהתמודדות הרגשית והנפשית היום יומית והכל כך מאתגרת בצל המלחמה. 

לדבריו, "NLP היא תורה שמאפשרת לנו לשנות את תפיסת החשיבה שלנו ואת דפוס הפעולה שלנו. למעשה, אנחנו לוקחים את כל מערכת החושים שלנו, נכנסים פנימה אל תוך הזיכרונות שלנו, וצורבים אותם מחדש. לכל אדם יש את כל היכולת לחיות גם אחרת, לקחת כל חוויה כמקור לעוצמה ולא כמקור לפגיעה וחולשה. זה דורש תהליך עם מטפל טוב, כי אי אפשר לשנות את מה שהיה, כי מה שהיה כבר היה, אבל אנחנו יכולים לשנות את החשיבה שלנו ואת התחושות שלנו לגבי אותו האירוע". 

בהמשך, עוד הסביר כי "המון דברים שקרו לנו בעבר, נצרבים לנו בתודעה. הרי המוח שלנו מורכב מהתת מודע ומהמודע. למעשה, לרוב אנחנו פועלים דרך התת מודע, כי הוא מכיל 95% מהפעולות שלנו. זה אומר שאנחנו פועלים באופן אוטומטי ומתוכנת. זה מסביר את הפחד שמוביל אותנו - הפחד שלא יאהבו אותנו. ואז, הפחד לא להיות שייך. האנשים חוששים ממה ששאר האנשים יחשבו עליהם וזה מה שמניע אותם". 

לסיום, ביקש לציין המטפל כי "כדי להתמודד, אנחנו צריכים קודם כל להודות בפחד, להבין שאנחנו מפחדים, כי הפחד הוא קיומי, כלומר - הוא נועד להגן עלינו, אבל יש מי שהפחד שמתק אותו. הצעד הבא, אחרי שהבנת שיש לך בעיה, אתה צריך לחקור אותה ואז לטפל בה. הרבה מאוד אנשים גם מפחדים מחוסר הידע, לכן חשוב להבין למה אנחנו מפחדים. אם נלמד ממה שאנחנו מפחדים, זה כבר יפליג לי 50% מהרגש השלילי הזה, זה כבר יעזור לנו להוציא הכל החוצה". 

10/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אמיר רחמנוב
אמיר רחמנוב  |  צילום: באדיבות המצולם
Paris