אראל סג"ל

"ברק חירם הוא העתיד של הצבא, והרצי הלוי - העבר"

אראל סג"ל ויריב אופנהיימר בדיון סוער על ההערה הפיקודית שקיבל חירם מהרמטכ"ל • סג"ל: "הוא גיבור ישראל" • אופנהיימר: "זה לא הגיבור שלי"


בפתיחת התוכנית שוחחו אראל סג"ל ויריב אופנהיימר על החלטת הרמטכ"ל הרצי הלוי לתת הערה פיקודית לתא"ל ברק חירם, לאחר שפוצץ את אוניברסיטת אל-אסראא בלי אישור האלוף. 

"חירם קיבל הערה פיקודית כי פינקלמן והרמטכ"ל צריכים לרצות את האמריקנים", אמר סג"לאופנהיימר השיב: "בן אדם שיורה פגז לבית שיש בו בני ערובה ישראלים, בן אדם שעושה מה שהוא רוצה ולא מעניין אותו שרשרת הפיקוד, זה לא הגיבור שלי". 

בתגובה אמר סג"ל: "הוא גיבור ישראל. הוא נלחם בבארי בזמן שפינקלמן לא היה בלחימה, ובזמן שמפקד האוגדה ישב בתוך הבונקר שלו, ובזמן שהרצי הלוי לא הבין מה קורה וכל הצבא לא עבד, ברק חירם הגיע לשם ונלחם. הסיפור הזה עוד ייבדק, ואני אומר לך שאנחנו נראה מי יגיד את המילה האחרונה"

לדברי סג"ל, "ברק חירם קיבל היום הערה פיקודית שהיא בסך הכול כיסתו"ח מול האמריקנים, ואנחנו מבינים את זה, וככה הצבא שלנו נראה. אני מצפה מכל החבורה הזאת, פינקלמן, חליווה והרצי, ללכת הביתה, כמה שיותר מהר. האנשים האלה צריכים ללכת הביתה, נקודה. ללכת הביתה ולא לתת הערות פיקודיות לאנשים אחרים, כי ברק חירם הוא העתיד של הצבא, והרצי הלוי זה העבר של הצבא. אם ברק חירם לא יהיה בצבא, הרבה אנשים לא ירצו לחתום".

במהלך השיחה התייחסו השניים גם להצהרתו של הבמאי היהודי זוכה האוסקר ג'ונתן גלייזר בנאום הזכייה שלו, שבה הוא ביקר בחריפות את המדיניות הישראלית ברצועת עזה במהלך מלחמת חרבות ברזל.

לדבריו של אראל, "ג'ונתן גלייזר הוא אוטו-אנטישמי. הוא לא דיבר על מדינות אחרות - הרוסים באוקראינה או אסד בסוריה. הוא לא הזכיר שנחטפו מאות ילדים ניגרים כדי להמיר את דתם. הוא לוקח את הרגע הכי גדול ועושה סרט על רודולף הס. הוא אומר שכל אחד יכול להיות רודולף הס. אני מקיא עליו. היהודים אף פעם לא שחטו, אנסו או הרגו אף אחד. בעזה, באמת, זה מקום שקיבל את כל האפשרות לצמוח ולפרוח, אבל הם מחפשים רק להרוג אותנו". אופנהיימר השיב: "אתה רואה כשאתה מפעיל כוח על עם אחר ושולט בו, אז העם האחר לא ישן בשקט. אתה מעלה אנשים שמעניין אותם לסלק פלסטינים מאדמתם ולבנות התנחלות. אתה תומך באנשים שמשווים את הפלסטינים לחיות". 

עוד טען סג"ל כי מדינת ישראל נועדה להיות בית ליהודים. "קמה פה מדינה יהודית ודמוקרטית. זו מולדתנו וחזרנו לכאן. יש כאן ממד של עליונות יהודית כשאנחנו הקמנו את המדינה", הבהיר. אופנהיימר ענה נחרצות: "עזה היא לא אקס טריטוריה. אפילו בתוכנית טראמפ נטען שעזה היא חלק ממדינה פלסטינית. עזה מעולם לא הייתה חלק ממדינה פלסטינית ריבונית וזה הפתרון. זאת הייתה האסטרטגיה הישראלית עוד מתקופת ההתנתקות של אריק שרון. את השיטה שלך ניסינו, ותראה מה קורה כאן". 

11/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris