איפה הכסף
עם ענת דוידוב

מי ידאג לעצמאים?

כאלף אנשי מילואים שהתייצבו בחזית ב־7 באוקטובר, נאלצו לסגור את העסק לאחר חודשים ארוכים של לחימה • רמי בז'ה, יו"ר פורום העצמאים בהסתדרות, הגיב


נכון להיום, כאלף אנשי מילואים שהתייצבו בחזית ב־7 באוקטובר, נאלצו לסגור את העסק שלהם. זאת, בעקבות חודשים ארוכים של לחימה קשה ומתמשכת, שלא אפשרה להם לטפח את עבודתם באזרחות. רמי בז'ה, יו"ר פורום העצמאים בהסתדרות, שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm והגיב לנתונים המדאיגים.

"אנחנו בהסתדרות עוזרים במקומות שבהם המדינה לא נותנת מענה. שני גופי ענק התאחדו להם, ההסתדרות מחד ובנק הפועלים מאידך. פורום העצמאים למעשה מציע עולם שלם של הקלות לאותם עצמאים מסכנים", אמר. 

שר האוצר הבטיח והתחייב שמילואימניקים עצמאיים יקבלו פיצוי מלא מול רשות המיסים, מה שלא קרה עד כה. על כך, הוסיף בז'ה: "שר האוצר בא עם הבטחות גדולות ותכנית ענקית של תשע מיליארד שקל לטובת עצמאים מילואימניקים, והאמת - המתווה שהוא הציע הוא טוב, אבל זה לא קרה בפועל".

מה מעכב את פרסום המתווה ואישורו?
"מהממשלה הזו אנחנו לא מבינים שום דבר. אני יושב בוודעות כספים ומפלא איך יו"ר הוועדה נוזף בכולם כשבפועל - הם יוצאים לפגרה ואנחנו מתפגרים. אנו רואים שמהתוכנית הזו אף אחד לא קיבל כלום ושום דבר. פורום העצמאים באמת מציע הפעם עולם של הטבות אמיתיות למילאוימניקים. קורא לכם פה, תצטרפו בבקשה "

עריכה: אסף חרמוני

 

24/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חנות סגורה - אילוסטרציה
חנות סגורה - אילוסטרציה  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris