ינון מגל ובן כספית

"בעזה אין תקומה - יש ארבעה דורות שצריך להעלים"

אבידע בכר מקיבוץ בארי, ששכל את אשתו ובנו בטבח בבארי, שיתף בתחושות הקשות מאז הטבח: "אנחנו בדו קיום כזה כבר לא יכולים להתקיים"


החקלאי מקיבוץ בארי אבידע בכר, ששכל את רעייתו דנה ובנו כרמל בבוקר השבת השחורה ואף איבד את רגלו כשנלחם מול מחבלים שחדרו לממ"ד ביתו, שוחח עם ינון מגל ובן כספית במחלקה השיקומית של בית החולים שיבא תל השומר לאחר שהותאמה לו פרוטזה כדי שישוב ללכת על רגליו. 

לדבריו, "אני חושב שברצועת עזה אין תקומה כי הילדים שלהם שרפו אותנו, והמבוגרים טיפה יותר ירו בנו, ואלה עם כיסאות הגלגלים והקביים לקחו אותנו שבויים ובזזו אותנו עד הסוף. יש פה ארבעה דורות שצריך להעלים מהמקום הזה, אין להם זכות קיום בכלל. תקרא לזה להרוג, לשלוח, הגליה, כל הקומבינציה שאתה רוצה, אנחנו בדו קיום כזה כבר לא יכולים להתקיים, הלוואי והייתי אומר שאני יכול". 

לדבריו, "אני בעד שתי מדינות לשני עמים, רק לא בישראל. נעשה מדינה במקום אחר, או להם או לנו, כי כנראה רק אחד יישאר פה בסוף במקום הזה. אנחנו צריכים להבין את זה, ואם לא נבין את זה, הלך עלינו".    

עוד אמר לגבי שיקום העוטף: "אנחנו צובעים את הנגב בירוק מחדש. יש לנו פועלים משלנו, כי קיבלנו החלטה שבני הדודים מדרום הר חברון ועזה לא חוזרים - אנחנו כרגע במלחמה מול המדינה כדי לקבל תאילנדים. אעשה הכול כדי שהם לא יחזרו לעבוד אצלי".   

בהמשך סיפר על תהליך השיקום האישי שהוא עובר: "הפרוטזה לא טבעית לי עדיין, היא קצת לוחצת, אבל בעוד שנתיים היא תהיה חזקה יותר מהרגל הבריאה. מספרים לי שבסוף זה הופך להיות חלק ממך, אתה לא חושב על זה אפילו. פשוט צריך להתרגל למוצר חדש, כמו שהכול עכשיו חדש". סיכם: "בבית החולים הבנתי שצריך להודות על מה שיש - לא משנה למי, להודות זאת שיטה". 

25/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבידע בכר
אבידע בכר  |  צילום: 103fm
Paris