אודי סגל וענת דוידוב

"מחאת קפלן היא לא מחאת משפחות החטופים"

ירדן פיבקו, בתו של איציק גלרנטר בן ה-56 שנחטף לעזה, תקפה: "יש פה ניצול והשתלטות של גורמים שלא קשורים לחטופים, שמנצלים את כאבן של המשפחות"


איציק גלרנטר בן ה-56 נחטף לעזה ונמצא בשבי חמאס מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, משפחתו עדיין לא יודעת מה מצבו ולא קיבלה סימן חיים כלשהו. בתו ירדן פיבקו שוחחה עם ניסים משעל וענת דוידוב ושיתפה בתחושות הקשות. 

לדבריה, "גם הבוקר אני קמה ומתפללת בתקווה שאבא שלי יחזור אלינו. בידינו לצערנו אין מידע אחרון, אנחנו שייכים לקבוצה מאוד קטנה של אזרחים שנחטפו, שמה שמחבר ביניהן זה שהם לא תושבי המקום, הם נקלעו לסיטואציה, היו במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. חברים שהיו עם אבא שלי נרצחו. הם היו ארבעה ברכב, שלושה מהם נרצחו, ורק אבא שלי חסר, איננו. לא יודעים מה עלה בגורלו, אנחנו בחשכה מוחלטת". 

עוד הביעה את דעתה על הפגנות המחאה נגד הממשלה מטעמן של משפחות חטופים: "אנשי מחאת קפלן הם לא משפחות החטופים, גם אם מתוך משפחות החטופים יש מי שחושב, תמך או ראה לנכון במחאת קפלן עד שישה באוקטובר, זה לא אומר. מחאת קפלן היא לא מחאת משפחות החטופים. ועם כל הכבוד למחאת קפלן, אני חושבת שאסור שעל סדר היום ייכנסו לתוך המחאה או הרצון או המעשים שעושים משפחות חטופים כדי להחזיר את היקרים להם, ייכנסו עוד נושאים כמו מחאת קפלן שהייתה פה גם לפני. לא למדנו שום דבר?"

"זה מזיק, אני רואה את האנשים סביבנו", זעקה. "אני רואה את מי שמקבל את האינפורמציה הזו על ידי התקשורת, אני רואה מה זה גורם לאנשים לחשוב. שבסוף מפעילות של 12 שעות של 140 משפחות שחושבות ועובדות, לא ישנות ולא אוכלות כבר חצי שנה, בסוף מה שיוצא זה ציטוט משפחות חטופים לראש הממשלה נתניהו - 'נרדוף אותך'. מה? לא הבנתי איך זה קשור, איך דוחפים את חוק הגיוס".

פיבקו המשיכה והבהירה כי "זה בסדר שהם רוצים להפעיל לחץ על ראש הממשלה, יש דרכים להפעיל לחץ על ראש הממשלה שהן לא חוסמות כבישים ולא מפריעות לאנשים בחיים. במשפחות החטופים יש כל כך הרבה עשייה".

"זכותה של כל משפחה, של כל אזרח, להתמודד עם הדבר הזה כמו שהוא רואה לנכון, מכבדת את כולם, אבל אני חושבת שיש פה ניצול וקצת השתלטות של גורמים אחרים שבכלל לא קשורים לחטופים, שמנצלים את כאבן של משפחות החטופים והמחאה הזו", טענה.

02/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איציק גלרנטר
איציק גלרנטר  |  צילום: באדיבות המשפלה
Paris