ינון מגל ובן כספית

"מניח שמתישהו נשמע את ישראל מתנצלת על האירוע"

על פי דיווחים פלסטיניים: 7 עובדי ארגון סיוע נהרגו בתקיפה ישראלית ברצועת עזה • צה"ל החל בתחקור התקרית • נועם אמיר ('מקור ראשון') עדכן בפרטים


על פי דיווחים פלסטיניים, שבעה עובדי ארגון סיוע לחלוקת מזון נהרגו אתמול (ב') במהלך תקיפה ישראלית בעומק רצועת עזה. בצה"ל הודיעו כי האירוע מתוחקר. נועם אמיר ('מקור ראשון') עדכן בפרטים על התקרית.

"ברצועת עזה היום בבוקר מתעוררים אחרי לילה של כמעט 30 מטרות שהותקפו, גם חיל האוויר וגם ארטילריים. עיקר הלחימה באזור ח'אן יונס, שהאירוע המרכזי הוא תקיפה הלילה של ארגון המזון העולמי", אמר והוסיף: "טוענים שחיל האוויר תקף רכב שלהם שיצא ממחסן במרכז הרצועה, ונהרגו שבעה פעילים שלהם. בישראל בדרגים הבכירים ביותר מבצעים תחקיר לבדוק מה קרה שם. להבנתי האירוע הזה הוא תקלה, ממה שאני מבין במערכת הביטחון, לא שמישהו תכנן להרוג את אותם פעילים".

אמיר המשיך והסביר את מטרת פועלו של הארגון שהותקף בשוגג. "ארגון שהובא לכאן במטרה להחליף את אונר"א, להבנתי הוא גם קיבל תקציבים. את אונר"א רצו לחלק לכמה חלקים, והם היו הקבלנים שהיו אמורים לקבל את הסיוע מספינות קפריסין. למה נתקף, מי תקף, זה משהו שהצבא כרגע מנסה להבין, ובמקביל לכבות שרפה לא פשוטה. כרגע הוא מודיע שהוא מפסיק את הפעילות, פעם קודמת כי חמאס תקף אותם. אני מניח שמתישהו נשמע את ישראל מתנצלת על האירוע. יכול להיות שהם יחזרו לפעול שוב".

בהמשך השיחה התייחס אמיר לתקיפה בדמשק, שבה חוסל מוחמד רזא זאהדי, מפקד כוח קודס בסוריה ולבנון. "הצליחה ברמת דיוק וגם ברמת תכנון, משהו שעוקבים אחריו כבר כמה ימים. המטרה המרכזית היא להעביר מסר מאוד ברור לטהרן, והדבר השני אולי אפילו גם להזמין אותם למלחמה. ישראל בשבועיים האחרונים, בקצב התקיפות שלה, מספר המחוסלים של חיזבאללה מגיע לעשרות, לא היה שבוע כזה עצים על נסראללה מאז תחילת המלחמה - ישראל החלה איזושהי פעולה, לא בווליום גבוה, וכרגע סימן השאלה הגדולה שנשאל הוא למה נסראללה לא מגיב בתקיפות חמורות יותר".

"למה ישראל לא מייצרת מכת תקיפה? יש כרגע במערכת הביטחון שתי דעות: אחת שאומרת שצריך להתחיל את הפעולה בצפון, ישראל אומרת בצורה ברורה 'הסיפור בצפון יסתיים רק בהסכם או לפני מלחמה או אחרי'. כרגע אף אחד לא מתוןך בין הצדדים", טען. "אי אפשר להמשיך עם הפינג פונג. אני חושב שישראל העבירה לאמריקה את המסר, הכניסה את הוכשטיין, הוא נכשל, הוא חוזר לארה"ב ואומר 'אין עם מי לדבר בצד הלבנוני'".

לסיום הבהיר כי "יכול להיות שהלחץ שישראל מפעילה באמצעות פעולות צבאיות ישנו את דעתו של נסראללה, אני לא רואה את זה קורה. זו נקודת הזמן הטובה ביותר עבור מדינת ישראל להתחיל פעולה בצפון, אין ספק".

עריכה: שני רומנו

02/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עזה
עזה  |  צילום: עטיה מוחמד/פלאש90
Paris