אראל סג"ל

"עצם השיח נובע מההסתרה של ראש הממשלה"

עמי דרור, ממובילי המחאה נגד נתניהו: "רה"מ צריך לדווח לציבור על פי חוק על מצבו הרפואי, זה דבר לא תקין וזה דבר עקבי, ולכן צריכים לשנות זאת"


הפעיל החברתי עמי דרור צייץ לגבי מצבו הרפואי של ראש הממשלה נתניהו וכתב כי 'אף אחד לא יודע איפה הוא מסתתר', רוצה לומר כי ראש הממשלה מסתתר באחד מהמרכזים הרפואיים ברחבי הארץ. אראל סג"ל ודוד ורטהיים שוחחו עם דרור בשידור וניסו להבין מדוע בסופו של דבר מחק את הציוץ, ומה הוא דורש מלשכת ראש הממשלה.

בפתח השיחה הודה דרור כי הוא אינו בעל השכלה רפואית, והוסיף: "אני מסכים שמיהרתי, גם דרך אגב מחקתי את הציוץ. כתבתי אותו לא בזמן שהיה בניתוח אלא יום לפני, בעקבות זה שלא היה מושג איפה נמצא ראש הממשלה במשך יומיים. ראש הממשלה צריך לדווח לציבור על פי חוק על מצבו הרפואי, הוא לא עושה את זה, זה דבר לא תקין, וזה דבר עקבי, ולכן צריכים לשנות את זה. זכותנו לדעת מה מצבו הבריאותי של ראש הממשלה. לא אמורים להסתיר את ראש הממשלה במדינת ישראל".

"עצם השיח נובע מההסתרה של ראש הממשלה", הבהיר. "אני כן יודע שראש הממשלה לא מדווח כראוי על פי חוק, ואני כן יודע שיש הסתרה של ראש הממשלה. בדיעבד מה שהיה שעשו לו בדיקות בסופ"ש. העניין הוא שראש הממשלה חייב לציית לחוק במדינת ישראל. אני לא מתבייש להגיד שגם טעיתי, אבל זה לא קשור לעובדה שראש הממשלה לא מתנהל על פי חוק. במדינה נאורה ראש הממשלה צריך למלא את החוק. ראש הממשלה הוא עבריין שלא עובד על פי החוק - החוק מחייב אותו לדווח על מצבו הרפואי, החוק מחייב אותו לדווח על מצבו הפיננסי".

דרור המשיך ותקף: "ראש ממשלה שהוא עבריין שלא עומד על פי החוק, לא מדווח, לא משתף את הלו"ז שלו - זו עבריינות. אתה רואה איך מכונת הרעל עובדת? הרי ראש הממשלה, זמנו ספור בשבועות. הוא לא מצליח להביא ניצחון, להחזיר את החטופים, הוא לא מצליח להביא אותנו, הוא נכשל ונכשל ונכשל ונכשל. מבחינתי הוא ילך כי 80 אחוזים מאזרחי המדינה לא רוצים לראות אותו כראש ממשלה. הימור שלי שעד לפני סוף השנה הזו יש ממשלה חדשה".

"האמריקנים עושים כל מה שהם יכולים כדי לעזור לנו שלא נחריב את עצמנו"

לדבריו, "האמריקנים מזהים שראש הממשלה של מדינת ישראל מסכן את מדינת ישראל ואת המזרח התיכון, מסכן את שלמות העולם, ולכן האמריקנים, ועוד הרבה מדינות בעולם, עושים כל מה שהם יכולים לעשות כדי לעזור לנו שלא נחריב את עצמנו, לשחרר את החטופים, לנצח את המלחמה".

בתגובה לאמירותיו תהה סג"ל כיצד האמריקנים מתכוונים להפיל את ראש הממשלה, ודרור השיב: "האמריקנים, מבחינתם, יש פה שלושה שלבים, הראשון שהם החליפו בדיעבד היה כל הנושא ההומניטרי. הם מקימים נמל ומפקיעים מאיתנו את מנוף הלחץ הכי גדול שהיה לנו ברצועה בגלל חוסר התפקוד שלנו וחוסר היכולת של הממשלה לתכנן את היום שאחרי. המטרה המרכזית שלהם היא לא להפיל את ראש הממשלה, המטרה שלהם להגיע כאן ליציבות ולהחזיר את החטופים, בדיוק ההפך ממה שראש הממשלה רוצה, כי הוא רוצה לשמר את המלחמה".

"ההפלה היא דרך, זה גם מה שאתה רואה עכשיו עם משפחות החטופים שמבינים שראש הממשלה הוא מכשול", הדגיש. "ברגע שיש לך רעב אתה לא יכול להילחם, כבר חודשיים אנחנו עושים בט"ש ברפיח במקום להילחם. הם נלחמים ברמה של בט"ש, ברמה אפסית, אני מדבר עם אנשים שנמצאים. אנחנו לא נלחמים, אנחנו צריכים להילחם בצורה הרבה היותר חזקה, אגרסיבית. הממשלה לא מאפשרת, ראש הממשלה לא מאפשר לצה"ל לנצח, להילחם, הוא נכנע ללחצים פוליטיים".

עוד טען כי "ראש הממשלה מונע מאיתנו להילחם. חצי שנה החטופים לא חזרו הביתה. אתה צריך מקל וגזר, ביד אחת לתקוף, מה שמדינת ישראל לא עושה חודשים, ומצד שני אתה צריך לדאוג שאזרחים שלא מעורבים יוכלו לחיות את החיים שלהם. האמריקנים והסעודים והמצרים רוצים שנשמיד את החמאס, ואנחנו כמו סמרטוטים בגלל ראש ממשלה חלש, שכל מה שמעניין אותו זה פוליטיקה והישרדות למשוך זמן, מונע מאיתנו לנצח במלחמה".

"בממשלת מעבר יהיה קשה מאוד לאפשר עסקה", אמר סג"ל, ודרור סירב להסכים: "לא, יש רוב לעסקה. יותר מזה, גם לפעולה ברפיח, אמיתית, אגרסיבית, כל מפלגות האופוזיציה יעמדו בתור כדי לדחוף את ממשלת ישראל. אנחנו רוצים שילחמו, שיכריעו את החמאס, להחזיר את החטופים – אנחנו לא רוצים ממשלה שמתנהלת בצורה פוליטית. בושה, 134 אנשים חטופים, אחרי חצי שנה, הצבא הכי חזק במזרח התיכון, איזו בושה. ראש הממשלה רוצה להרוויח זמן על כיסא ראש הממשלה, הוא לא רוצה באמת לשלם את המחירים שאתה צריך לשלם כדי לנצח את המלחמה".

לסיום ביקר דרור את התנהלותו של ראש הממשלה על רקע הקמת ממשלת החירום. "אם ראש הממשלה היה מוציא מחר את סמוטריץ', בן גביר ואת החבורה הגזענית מהממשלה היו נכנסים ליברמן, לפיד וכל מי שהוא היה רוצה. בשנייה שאתה מוציא את הגזענים החשוכים, יש לך פה קואליציה של 80 אנשים מחר בבוקר בראשות ראש הממשלה נתניהו, שיישאר שם, שיפטר את סמוטריץ' ובן גביר, ואתה תראה את הממשלה הכי רחבה שהייתה פה. הוא לא מסוגל והוא לא רוצה. הוא רוצה למשוך זמן, המלחמה בעצימות נמוכה".

עריכה: שני רומנו

02/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו  |  צילום: מארק ישראל סלאם/פול
Paris