רון קופמן ואריה אלדד

"כשפוליטיקאים רבו, כדורים פילחו את גופו של בני"

יצחק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל שנפל בעזה, הזדעק נוכח הפגנות משפחות חטופים השבוע: "נשבענו מול קברם הפתוח של בנינו שנעשה הכול למען אחדות"


יצחק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל שנפל בקרב ברצועת עזה, התייצב אתמול (ה') בהר הרצל לצד מספר משפחות שכולות וקרא לאחדות נוכח הפגנות משפחות חטופים השבוע במספר מוקדים ברחבי הארץ. בשיחתו עם רון קופמן ואריה אלדד ב־103fm תיאר את שאט הנפש שלו מהמתרחש ברחובות בימים אלה. 

"במהלך השבוע ראינו מראות שהחזירו אותנו ל־6 לאוקטובר וחודשים רבים לפני. לא האמנו למראה עינינו", הודה. "ראינו את אותן תמונות ושאלנו את עצמנו 'הייתכן הדבר אחרי המחיר הכל כך כבד ששילמנו?'. 600 ילדים פשוט מסרו את נפשם על קידוש השם כדי שהדברים הללו לא יקרו. ראינו איך האחדות המדהימה שהתגבשה במהלך חודשי הלחימה עומדת להתפורר ומחזירה אותה לנקודת ההתחלה של לפני המלחמה. לא יכולנו לעמוד מנגד. נערכו בישראל 600 לוויות של חיילים מתחילת המלחמה, חרדים, חילונים, דרוזים, מכל גווני הקשת החברתית בישראל, ובכל 600 הלוויות חזרו ההורים על הקריאה לאחדות. נשבענו מול קברם הפתוח של בנינו שנעשה הכול למען אחדות בעם ישראל". 

"אלה לא המשפחות הקדושות הללו"

בהמשך סיפר: "הייתי בהפגנה בירושלים בשלישי, הסתובבתי כדי לראות במה מדובר. נאומים של הסתה, אמירות מאוד קשות, לא מדובר היה באמירה לשחרור החטופים או דרישה מהממשלה בנוגע לעניין. היו 16 משפחות אולי, אני לא יודע. קולן לא נשמע. הייתי שם, ראינו את המראות הקשים, לא ראיתי את 16 המשפחות זורקות לפידים או מנסות להגיע לבית ראש הממשלה. אלה לא המשפחות הקדושות הללו. זו הייתה הפגנה שכל ייעודה הוא להפיל את הממשלה, וזה לא הזמן. בשעה שאנחנו מדברים יש קרבות עזים בעזה, חיילים מסכנים את חיים. אנחנו נמצאים בשעת מלחמה". 

"כשבני נהרג ב־6 בדצמבר, זה היה בשעה 11:00", אמר בכאב. "באותו יום רביעי ארור שבו עמית שלי נהרג בעזה, הייתי ברכב בדרכי ללקוח ושמעתי את הוויכוח הצורם ברדיו על כספים לחרדים. אמרתי לעצמי באותה שעה - כשיושבים בתקשורת ופוליטיקאים מתקוטטים, כדורים פילחו את גופו של בני ואין לי יותר ילד. אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להתפלג? לכל דבר יש זמן. חייבים כולנו לאחד כוחות, המשפחות השכולות מתחננות. רק אחדות. אין לאף אומה בעולם את הנשק הקטלני שיש לנו, והוא נשק האחדות, רק איתו ננצח". 

עריכה: מיכל קדוש 

05/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנות משפחות חטופים
הפגנות משפחות חטופים  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris