גיא פלג

"האם נגרם עוול לשרה אורית סטרוק?"

גיא פלג התייחס בפתח התוכנית לסערה שעוררה השרה: "סטרוק ואחרים מוכנים להקריב את החטופים כדי לנסות ולהשיג מה שהם מכנים 'הכרעה מוחלטת של חמאס'"


גיא פלג פתח את התוכנית עם התייחסות לסערה שהתעוררה אתמול (ד') עקב דבריה של השרה אורית סטרוק בריאיון בגל"צ, בו היא צוטטה אומרת: "חיילים עזבו הכול מאחור ויצאו להילחם למען מטרות שהממשלה הגדירה, ואנחנו זורקים את זה לפח עכשיו בשביל להציל 22 איש או 33 איש, או לא יודעת כמה. אין לממשלה כזו שום זכות קיום".

תחילה תהה פלג: "האם נגרם עוול לשרה אורית סטרוק? אין חולק שרק חלק מדבריה צוטט בחלק הראשון של היום, רק חלק שבו אמרה ש'אי אפשר לזרוק הכול בשביל 22 או 33 חטופים, זו עסקה איומה'. באופן הזה היו שפירשו שהשרה סטרוק מזלזלת בחיי החטופים. אחר כך נטען שעשו לה עוול נורא ושדבריה הוצאו מהקשרם ולא רק שהיא לא זלזלה בחיי החטופים, אלא שהיא אמרה במפורש בהמשך אותו ריאיון בגלי צה"ל שהיא מתנגדת לעסקה שתביא אותנו להפסקה של הלחימה, רק בעבור חלק מהחטופים - שהמשמעות היא שזו תהיה הפקרה של יתר החטופים, שכן אנחנו עלולים למצוא את עצמנו אחרי שהתפרקנו מנכסינו במשא ומתן ועשרות חטופים שלנו עדיין במחילות המוות של האויב הנורא".

"אם כך הם פני הדברים, הרי שהשרה סטרוק לא זלזלה בחיי החטופים, אלא להפך, הביעה דאגה מוחלטת לחטופים שייתכן ועסקה הדרגתית תשאיר אותם כאמור מאחור לגסוס במנהרות המוות של חמאס, אבל בראייתי שלי, כל אלה רק משחקי מילים", הוסיף פלג.

המשיך ואמר: "בואו נדבר על המהות, בואו נדבר על התמונה הגדולה, אין לי מקורות בחדרי החדרים של הקבינט המצומצם או בצוות המשא ומתן המצומצם, אבל לפעמים צריך קצת שכל ישר. עכשיו, אגיד לכם איך אני רואה את התמונה הכוללת ובראייתי היא בהירה לגמרי - שחמאס לא ישחרר את כל חטופינו שאותם השרה סטרוק ואני רוצים מאוד לשחרר, חמאס לא ישחרר אותם אלא בעבור מאות רוצחים חזרה לצפון הרצועה והפסקה מוחלטת, עם ערבויות בין־לאומיות, של הלחימה".

לדבריו, "לא צריכים להיות במתח מתשובת סינוואר, זה יהיה התנאי הסופי שלו. אל תכססו ציפורניים, רק לזה הוא יסכים בסוף. לזה השרה סטרוק ועמיתיה מתנגדים, את זה הם מכנים 'עסקה מופקרת' או 'עסקה איומה'. המשמעות בראייתי היא אחת, סטרוק, בן גביר, סמוטריץ' ואחרים מוכנים להקריב את החטופים כדי לנסות ולהשיג מה שהם מכנים 'הכרעה מוחלטת של חמאס', הגם שגורמי צבא צוטטו לא פעם שכדי להשיג את אותה הכרעה מוחלטת וסופית של חמאס, את התוצאה הזאת ניתן להשיג אם בכלל, רק במערכה של שנים, לא פחות".

"מה לעשות שבמנהרות המוות אין אוויר לשנים, ספק אם יש אוויר לחודשים, ייתכן וכבר אזל האוויר, לכן בראייתי לא נעשה כל עוול לשרה סטרוק, היא מוכנה להקריב את החטופים כדי להשיג מטרות שהיא מאמינה בהן, זה הסיפור הגדול וליתר אני מתייחס כאל ניואנסים", סיכם.

02/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris