איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"מגיע לתושבי הצפון להמשיך לחיות"

ענת דוידוב בטור אישי: "מתי התושבים יחזרו? אולי ב-1 בספטמבר, ואולי לא. עשרות אלפי התושבים המפונים רוצים לתכנן את החיים שנעצרו לפני 7 חודשים"


ענת דוידוב בטור אישי על תושבי הצפון, ששרויים באי ודאות מוחלטת: "מצבם רע. תושבי הצפון הבודדים שנשארו שם נאחזים בלולים ובגידולים החקלאיים. פרנסה. הרוב המוחלט כבר לא נמצא. הרוב המוחלט, עשרות אלפי תושבים, התפזרו לכל עבר. הצפון הכל כך יפה - ריק, נטוש.

מלחמה או הסכם. זה הדיבור על מה שיקרה או לא יקרה בצפון. ומתי התושבים יחזרו? אולי ב-1 בספטמבר, ואולי לא. עשרות אלפי התושבים המפונים רוצים לתכנן את החיים שנעצרו לפני שבעה חודשים. קצת קשה בנסיבות האלה, כשראש הממשלה, על פי פרסום ב'חדשות 12', אומר בישיבת הקבינט שהוא לא מבין למה כל הזמן מדברים על התאריך הזה 1 בספטמבר, 'ומה יקרה אם יחזרו כמה חודשים אחרי?' שאל נתניהו.

לפי דבריו של גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית גליל עליון, בתוכנית הבוקר 'שבע-תשע', זה כנראה כן משנה, כי המפונים כבר מזמן התייאשו. 1 בספטמבר אומנם לא תאריך מקודש, אבל מגיע לתושבי הצפון להמשיך לחיות. כבר שבעה חודשים התושבים לא ראו שקל מהמדינה. לראשי המועצות בצפון הובטחו לאחרונה מיליארד שקלים בלבד, לעומת 18 מיליארד ליישובי הדרום.

בין 7 באוקטובר ל-7 במאי, שנדע סוף סוף ימים יותר טובים.

07/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris