בן כספית ואריה אלדד

"אין משהו שסינוואר יבקש עבור הבן שלי שלא אביא לו"

אלי שתיוי, אביו של החטוף עידן, הסביר למה הניף בכנסת שלט עם מספר הטלפון שלו וקרא לסינוואר לפנות אליו: "שנדע מה הוא רוצה"


אלי שתיוי, אביו של החטוף עידן, התארח היום בדיון בכנסת ובין היתר הוציא שלט עם מספר הטלפון שלו ואמר 'אני פונה לסינוואר, תתקשר אליי'. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד הסביר את הצעד הזה.

"יש לך ילד?", פנה שתיוי לאריה ואמר: "תחשוב על זה. אין מה שהוא יבקש עבור הבן שלי שאני לא אביא לו, אוקיי?". לאחר מכן הסביר: "הכוונה היא שהם יוכלו להתקשר אלינו ונדע מה הוא רוצה. אני כל הזמן טענתי שאם תהיה ועידה עולמית, ביחד עם מצרים וארה"ב, נעשה אותה באופן פומבי, זאת אומרת, אם הבקשה של סינוואר תעלה, נעלה אותה באקרנים ונראה מה הוא מבקש, שלא נגיד 'הוא אשם' ו'הוא אשם' ולבינתיים שבעה חודשים, הילד שלי יושב שם".

לדבריו, "אם הוא (סינוואר) יפנה אליי ויגיד לי בדיוק מה הוא רוצה, אז אני אשאל את ראש הממשלה מה הוא רוצה ונעלה את זה לאקרנים ונראה מי לא נותן את מה".

מה לדעתך הממשלה הייתה צריכה לעשות?
"אני כל הזמן אמרתי שהאיום הזה לכניסה לרפיח, הוא צריך להיות בעיניו, אבל לתת להם את הימים, את הדלת הפתוחה הזאת להגיע לעסקה. זה איום נהדר וזה כן עובד, ומה שנעשה זה שבעצם חמאס ומצרים חיכו לדקה ה-90 ואז המציאו עוד משהו למשוך אותנו עוד טיפה ולכן כל הקבינט המצומצם הצביע ביד אחת נגד הדבר הזה ולהיכנס לרפיח".

זאת אומרת נקודתית, בקטע הזה, אתם אומרים 'עשינו את הדבר הנכון'. מה חסר כדי להשלים את זה?
"העניין הזה של כניסה לציר פילדלפי במעבר רפיח, הוא היה צריך להיעשות כבר מזמן".

יש בך סוג של אופטימיות שהתמרון עם רפיח יכול לספק את הסחורה? שזו עסקה כוללת?
"כן, אני בטוח שהלחץ הזה יביא אותם לשולחן עם תנאים פחות מחמירים".

07/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עידן שתיוי
עידן שתיוי  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris