אראל סג"ל

ארה"ב וישראל - יחסינו לאן?

אראל סג"ל ודוד ורטהיים בדיון על המתיחות בין המדינות • סג"ל: "יש לחץ אמריקני, רה"מ עומד מולו" • ורטהיים: "אתה הולך על בעל הברית הגדול שלך"


אראל סג"ל והמגיש האורח דוד ורטהיים פתחו את התוכנית בנושא המבצע הצבאי ברפיח, על רקע הלחץ האמריקני לא להרחיבו.

"המבצע הסימבולי שאנחנו עושים כדי לרצות את האדונים בן גביר וסמוטריץ'", טען ורטהיים. בתגובה סג"ל אמר: "צה"ל יצא למבצע בהחלטה של כל קבינט המלחמה. זה כי התשובה של חמאס בלתי מתקבלת על הדעת, ויש לחץ אמריקני וראש הממשלה עומד מולו וזה לחץ קשה".

בתגובה, טען ורטהיים כי מדובר בכפיות טובה של ישראל: "אתה הולך על בעל הברית הגדול שלך שהתייצב כאן ב־7 באוקטובר ואמר 'אני איתו', שאלמלא הוא היה מביא נושאת מטוסים, יכול להיות שהיית עכשיו, לא בשבע חזיתות, אלא בשמונים חזיתות".

ורטהיים המשיך ואמר: "מעבירים לך כאן משלוחים של כלכלת חימוש שבכיסים העמוקים של כל אמריקאי שמשלם אותם, ובתוך הדבר הזה עוצרים לך משלוח אחד כי אתה לא עושה את הדברים באופן מתואם כפי שהיית אמור לעשות איתם, כי בסוף אתה כן סוג של צריך לעבוד עם האנשים שאיתך, ואז כשהם עושים לך סימנים של אולי לא תקבל משלוח בגלל שאתה מגזים, אתה מתנפח ואומר 'הלו, אתם חצופים, איך אתם לא נותנים לי?'".

מנגד סג"ל השיב: "האמריקנים נכנסו לאירוע הזה כי הם מנסים למנוע מלחמה באזור והם רוצים להחזיר לתוך הציר שלהם את סעודיה כי היא ברחה להם. הם רוצים למכור לסעודיה הרבה נשק, אלה חלק מהאינטרסים. הם משחקים פה משחקים מכוערים". 
 

08/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל ודוד ורטהיים
אראל סג"ל ודוד ורטהיים  |  צילום: 103fm
Paris