איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הייתה אמורה להתחתן ב־18 ביוני והכול לחינם"

איילה שקורי, אימה של רס"ר מור שקורי ז"ל שנפלה ב־7 באוקטובר בקרב על תחנת משטרת שדרות: "היה לה כושר מנהיגות מאוד גבוה"


השוטרת רס"ר מור שקורי ז"ל הייתה אחת מאותם חיילים, שוטרים ואזרחים שהפגינו גבורה יוצאת דופן ב-7 באוקטובר. רפ"ק בר מנשורי, המפקדת של מור, ואימה איילה שקורי סיפרו על השעות האחרונות בחייה שבמהלכן נלחמה מור באומץ ובנחישות. 

"אנחנו כולם מכירים איך המלחמה החלה. מור הייתה בתחנה הזאת בתחילת המתקפה ובחדירה של המחבלים לתחנה. מור והשוטרים שהיו עימה החלו לנהל לחימה מהגג. מור הייתה עם עוד אזרח שהיה בתחנה על הגג. אותו אזרח נפצע די בהתחלה מהירי, ומור החזיקה אותו לאורך שעות רבות".

"היא תקשרה איתו, דיברה איתו והחזיקה אותו עירני. היא הורידה את המדים שלה ועשתה לו ח"ע. מור עשתה המון דברים מעוררי השראה באותו יום בזמן שאני נלחמת בתחנה למטה", הסבירה. לאחר מכן היא הוסיפה: "היא בין הבודדים שהצליחו לתת לנו תמונת מצב על הגג. הם היו שבעה אנשים על הגג ונלחמו בנשק אחד בודד שהיה על הגג". 

אימה של מור שקורי ז"ל, איילה שקורי, סיפרה גם כן על הגבורה שהפגינה מור באותו יום: "היא התקשרה אליי ואמרה לי 'אימא חשוב לי שתדעי שאם אני לא שורדת אני אוהבת אותך'. היא עשתה שיר למעלות ואמרה שמע ישראל. היא ניתקה את הטלפון ואז שוב פעם צלצלה ואמרה שיש איתה מישהו פצוע. היא נתנה הרגשה לאנשים שם שהיא מטפלת בעניינים. היא טיפלה בזה ברגיל". 

"היה לה כושר מנהיגות מאוד גבוה. היא הייתה אומרת לנו שאם רע לכם תשימו את השיר 'מחשבות טובות'. הייתה אמורה להתחתן ב־18 ביוני והכול לחינם", סיפרה אימה בקול חנוק.

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מור שקורי ז"ל
מור שקורי ז"ל  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris