תחשבו טוב
עם יהודית גריסרו

"הוא השאיר חלק מהמוזיקה שלו לעולם"

נועה יפה, אחותו של בניהו ביטון ז"ל שנרצח במסיבה ברעים ב-7 באוקטובר, שכתב את השיר 'לעמוד זקוף' סיפרה על אחיה: "הייתה לו תשוקה גדולה למוזיקה"


בניהו ביטון ז"ל נרצח במסיבה ברעים ב-7 באוקטובר. הוא השתחרר משירות ביחידה המובחרת אגוז וכתב והלחין את השיר 'לעמוד זקוף'. השיר הוא השיר הראשון בפרויקט 'נצח' להנצחת האמנות של נרצחי הטבח והנופלים. 

"בניהו הוא אחי הקטן, משפחה מאוד מעורבת, בית מכל קצות הקשת של החברה הישראלית. חרדים וחילונים. בניהו גדל בתוך כל הסלט הישראלי הזה והפך להיות מי שהוא. מקרב לבבות ואוהב אדם, הוא לא היה מתייחס לכל מיני דברים חיצוניים. הוא השתחרר מהצבא חודש, חודשיים לפני שנרצח והייתה לו תשוקה גדולה למוזיקה", סיפרה בגעגוע. 

"בזמן השבעה הוצאנו את המחברות שלו עם כריכה שחורה וסמל של הקומנדו שבתוכן מצאנו המון מילים מאוד יפות, עמוקות ומרגשות. הוא כתב המון שירים. חלק מהשירים הכרנו, הוא ניגן לי כדי להשמיע לי וחלקן הם כתובים בתור מילים ולא ידענו את הלחן שלהם. ספציפית את השיר הזה 'לעמוד זקוף' הכרנו באחד מהסרטונים. הוא השאיר חלק מהמוזיקה שלו לעולם", שיתפה בהתרגשות.

"זה השיר הראשון שבחרנו לעבוד איתו במסגרת הפרויקט 'נצח'. זה פרויקט מופלא של חמישה מוזיקאים שחברים שלהם גם נרצחו בנובה. הם לקחו את חומרי הגלם שנשארו, מפיקים אותם ומוציאים אותם לאור", אמרה. 

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בניהו ביטון ז"ל
בניהו ביטון ז"ל  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris