איריס קול

"לאחותו הגדולה כבר יש שני ילדים, והוא נשאר בן 21"

סתיו קורנס, טכנאי ברדיו 103fm, סיפר על חברו סמ"ר גילעד יעקבי רוזנטל, שנפל במבצע צוק איתן: "אותו יום שינה לכולנו את החיים"


לרגל יום הזיכרון, איריס קול שוחחה בתוכנית מיוחדת עם אנשי 103fm ששיתפו בסיפורם האישי על קרוב אליהם שנפל בקרב. סתיו קורנס, טכנאי ברדיו 103fm, שיתף בסיפורו של חברו גילעד יעקבי רוזנטל, שנפל במבצע צוק איתן. 

"הוא היה חבר ילדות. המשפחות שלנו גרות חצר מול חצר. הכרתי אותו מגיל אפס עד 18. הוא היה ילד שובב, מבולגן, אבל עם מוח חריף מאוד ובן אדם סופר מוכשר. הוא עבד קשה בשביל להצליח בלימודים. הוא פשוט היה בן אדם ברדקיסט ברמת הסדר והארגון, הוא היה שוכח דברים. לדעתי כמות השבתות שהוא נשאר בגלל שהוא שכח את הנשק היא בלתי ניתנת לספירה", סיפר סתיו. 

בהמשך שיתף כי חברו עשה מאמצים רבים כדי להתגייס לקרבי: "הוא דחה גיוס כי היו לו בעיות פרופיל, והוא עבד כדי לשנות את הפרופיל והתאמן. הוא רצה את זה בכל גופו וכל נפשו, והוא נלחם על זה ובסוף הוא הצליח". 

לאחר מכן סיפר על הרגעים שבהם גילה כי חברו גילעד נפל: "קיבלתי טלפון מאחי הקטן שאמר 'קצין העיר היה פה באזור, תפס את אחותו הקטנה של גילעד, לא ברור עוד מה קורה. תהיה זמין'. זה גם היה היום של (אסון) הנגמ"ש, אז היו הרבה שמועות באוויר, ואמרתי 'אני משתיק את הכול'. הטלפון הגיע אחרי כמה שעות. אמרתי למפקד שלי 'זה מה שקרה, אני זז'. ההלוויה הייתה יום אחרי, ביום ההולדת של אח שלי הגדול". 

"היום לאחותו הגדולה כבר יש שני ילדים, אחותו הקטנה לומדת רפואה, והוא נשאר בן 21", אמר סתיו בכאב. 

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גילעד יעקבי רוזנטל
גילעד יעקבי רוזנטל  |  צילום: אתר יזכור
Paris