אראל סג"ל

"התאמצו לחגוג את החגים גם בימי השואה"

אראל סג"ל התייחס לפרסום על אמירתה של השרה סטרוק "חג שמח" ב-7 באוקטובר • דוד ורטהיים שיתף בתחושותיו ברגע הדיווחים על מות הנשיא האיראני


בפתח התוכנית התייחסו אראל סג"ל ודוד ורטהיים לתאונת המסוק של הנשיא האיראני אמש (א') ולתחושות בציבור הישראל באותם רגעים שבהם התקבלו הדיווחים על מותו. 

"השעה מהרגע של ההתרסקות במטוס ועד הרגע שלא מוצאים אותו הייתה השעה הכי אופורית שהייתי בה מאז 7 באוקטובר", שיתף ורטהיים והוסיף: "אני מאמין שכל ישראלי חפץ חיים חשב אתמול - 'אם ישראל עשתה את זה, ככה משקמים הרתעה'. זה הפרדוקס".

בנוגע להודעות הברכה הפוליטיות לאחר הבשורה על מות הנשיא האיראני ציין סג"ל: "זה שעמיחי אליהו הרים כוסית לכבוד מותו של צורר יהודים, אין לי בעיה עם זה, אבל זה לא קשור אלינו". בנוסף, אראל סג"ל התייחס לביקורות שהופנו כלפי השרה סטרוק על רקע אמירתה 'חג שמח' ב-7 באוקטובר: "חג הוא חג, ואנחנו ממשיכים לחגוג את החגים שלנו. התאמצו לחגוג את החגים גם בימי השואה. חג הוא חג במצבו, וזה האמירה שלה", הסביר. "אפשר לבקר אותה, אבל צריך לבחון אותה על פי מעשיה, ואומרים שהיא אחת השרות שהכי מסייעות למפונים. אני עושה הפרדה בין אמירה שמפרידה למעשים. את האמירה הזו צריך לקחת בקונטקסט שהחגים היהודים ימשיכו, לא משנה מה יהיה".

20/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris