בן כספית ואריה אלדד

"מטיל את האחריות על גנץ, גלנט וביבי"

שמעון אור, דודו של החטוף אבינתן אור, זעם: "כל מי שחושב מהליכוד שישתוק כדי שתהיה לו קדנציה באה, יהיו לכם אולי 10 מנדטים, נבוא איתכם חשבון"


שמעון אור, דודו של החטוף אבינתן אור, השתתף היום (ב') בדיון שנערך בכנסת בפתיחת כנס הקיץ. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב-103fm התייחס למהומות שאירעו שם. 

"ישבתי שם בשקט. הקשבתי למה שדיברו שם או צעקו שם, ובסוף אמרתי את מה שאני חושב. אחר כך דיברתי עם אותן משפחות שמאוד התפוצצו וצעקו בפגישה. בסופו של דבר כולם אומרים אותו הדבר. אנחנו חלוקים, נגיד פורום תקווה ומשפחות ממקומות אחרים, חלקן, מה הדרך הכי נכונה לעבוד בה", אמר.

לדבריו, "בפורום תקווה ההבנה היא שלא תהיה עסקה עם חמאס, כי הוא בכלל לא מעוניין בעסקה, ולכן חייבים לסגור את הנושא הצבאי בצורה ברורה, אבל לא רק באופן צבאי, אלא גם כן להציג בפני אזרחי מדינת ישראל והעולם שאנחנו עומדים להיות במשילות על עזה, לפחות בשנה הקרובה, כי אנחנו צריכים להחזיר את החטופים, וזה ייקח לפחות שנה, את החיים ואת המתים. אנחנו לא יכולים להסתמך על חמאס, שלא מעוניין בכלל להחזיר את החטופים, אלא לגרום כאוס בתוך מדינת ישראל. אז יש כאלה שחושבים שעצירת הלחימה, היא תיתן את המענה. ליבי איתם, אני חושב שהם לא יקבלו את יקיריהם, אבל במה כולנו אוחזים ביחד? אי אפשר לא לעשות כלום או לאחוז את החבל בשני קצותיו".

המשיך והדגיש: "אם אתה חושב שאין מה לדבר עם חמאס, אז תלך בעצימות מלאה על רפיח ותכריע את המלחמה. אז אומרים האנשים 'חבר'ה, אתם לא עושים כלום', ואז הם מתפוצצים. כל הוועדות כעת כתקנן, דנים על כל מיני נושאים. לפני שיצאו לפגרה הייתה איזו ועדה שדנה על יבוא חתולים וכלבים מחו"ל, והכול נוהג כרגיל. איך אמר לי היום מישהו מהמשפחות? 'הפכנו להיות תפאורה של הוועדות'. זה אנחנו לא ניתן".

"שלושה חודשים עצרו את המלחמה, כאילו בשביל העסקה"

בהמשך קרא "להפסיק להשלות את משפחות החטופים או למצוא חן בפני האמריקנים, אם הם באמת חושבים שזה מוצא חן בעיניהם, להגיד 'אנחנו באמת מנסים ללכת לעסקה', כי אין כזה דבר וגם לא יהיה כזה דבר. כל הליכה כזאת עוצרת את המלחמה. שלושה חודשים עצרו את המלחמה, כאילו בשביל העסקה, אבל כולם יודעים שלא תהיה עסקה. גנץ בעצמו אמר לי שהמטרה היא למוטט את חמאס ולהחזיר את החטופים על גב המיטוט הזה, אז אמרתי לו 'אם אתה אומר ככה, לא תהיה עסקה', אז הוא הרים את הידיים ואמר 'אז לא תהיה עסקה'. אז אמרתי לו 'אז למה אתה משקר למשפחות?'. אז תלכו בעצימות מלאה ותרכינו ראש בפני כל אזרחי מדינת ישראל ותגידו להם 'חבר'ה, חבל על הזמן, לא תוכל להיות עסקה, אבל אנחנו נעשה את הכול בעצמנו, ואנחנו נמוטט את המשילות שלהם, וכשנמוטט את המשילות, אז העזתים יבינו שאין למה להחזיק את החטופים'".

"גם אחר כך אנחנו נצטרך עם הציפורניים לחפור באדמה של עזה למצוא את החטופים שמתו, אנחנו לא נקבל אותם ביום אחד, אז בואו נעשה את זה כבר, אבל במקום זה מג'עג'עים, ואני מטיל את האחריות המלאה על השלושה האלה - גנץ, גלנט וביבי. אני אומר לביבי: כל מי שחושב מאנשי הליכוד ושרי הליכוד וחברי הליכוד שהם ישתקו כדי שתהיה להם קדנציה באה, לא תהיה לכם קדנציה באה, יהיו לכם אולי עשרה מנדטים, אנחנו נבוא איתכם חשבון ונכסח את כולכם, וזה מה שאנחנו נעשה על השקרים האלה", טען.

20/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גנץ, גלנט ונתניהו
גנץ, גלנט ונתניהו  |  צילום: ראובן קסטרו/וואלה
Paris