איריס קול

"האלבום הזה - סוג של דלת כניסה לבית שלי"

על רקע ההורות הטרייה הזמר והיוצר לי בירן שחרר את אלבומו הרביעי - 'דרכו של עולם' • הודה: "האלבום מסמל שלל דברים שהבית הזה מכיל"


הזמר, היוצר והשחקן האהוב לי בירן עושה זאת שוב וחובק את אלבומו הרביעי במספר - 'דרכו של עולם'. את יציאת האלבום מלווה שיר הנושא שכתב והלחין יחד עם פאר טסי ואיתן דרמון, כשעל הגיטרה אלון עדר. בשיחה נטולת מניירות עם איריס קול שיתף בירן בתחושות המרגשות לנוכח הדברים החדשים בחייו.

"לא סתם רציתי לעשות את זה בבית, האלבום הזה, באופן סימבולי ולא, הוא סוג של דלת כניסה לבית שלי. לא פיזית, אבל לבית הזה, ליסודות הבית, לדברים הקטנים שיש בבית, לחדרים שלמעטים יש מפתח אליהם", שיתף. "האלבום הזה מסמל שלל דברים שהבית הזה מכיל".

בהמשך סיפר על ההשפעה של מאורעות 7 באוקטובר למשמעויות של שירים: "אני מרגיש שיש פתאום איזה רובד שאנחנו מצליחים להסתכל דרכו ואליו, שזה רובד של משמעות, רובד של מילים וזה דווקא מגיע כי פתאום רבים או מתווכחים או נלחמים, אז פתאום למילים יש משמעות. אנחנו נזכרים שהמילים הן ביטוי של מה שאנחנו מנסים להעביר". 

"בגלל שאני בן אדם שמתעסק עם מילים ביום-יום, אז אני מרגיש שהאלבום הזה נכתב ככה וכשהקשבתי לו אחרי 7 באוקטובר, אמרתי 'אני מרגיש שהוא מאוד מאוד מתאים'", ציין. 

במהלך השיחה, שיתף גם בהתרגשות על הולדת הילד שלו ושל אשתו אליאנה תדהר: "זה מה שנקרא האינסוף. כמובן שצריך להגיד למי שעדיין לא הורה שזה מלווה בטירונות 24/7, אבל זה פשוט שווה את הכול והרבה מעבר".  

האזינו לשיר הנושא

27/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לי בירן
לי בירן  |  צילום: שי פרנקו
Paris