בן כספית ואריה אלדד

כלתו של יורם מצגר: "כבר הייתי מאוד פסימית"

אילה, כלתו של יורם שמת בשבי חמאס, שיתפה בכאב: "טפטפו לנו שכבר אין סימני חיים מהמודיעין. כל עוד לא הייתה ידיעה ודאית, הייתה תקווה"


אילה מצגר, כלתו של יורם מצגר ז"ל שמת בשבי חמאס וגופתו מוחזקת בעזה, שוחחה עם אריה אלדד ובן כספית ב-103fm וסיפרה בכאב על הבשורה הקשה.

לדבריה, "בחודש האחרון כבר הייתי מאוד פסימית. טפטפו לנו בצבא שאיבדו את הקשר איתם, שאין סימני חיים שמגיעים. מדובר בבנאדם בן 80, כמה זמן הוא עוד יצליח לשרוד את התופת הזו בזמן מלחמה? אבל כל עוד לא הייתה ידיעה ודאית, הייתה תקווה. אתמול נפגשתי עם קצין מודיעין, ועוד הייתה לי תקווה שיספרו לי משהו חדש. עד שאין מידע מוצק, המוח מחפש איך לצאת מזה", שיתפה בכאב.

בצה"ל לא יודעים להגיד מה קרה?
"עדיין לא עד הסוף, אבל יש מידע מודיעיני מוצק שהוא מת".

כשנשאלה על מתווה ביידן-נתניהו להשבת החטופים ולסיומה של המלחמה, השיבה: "אני לא יודעת להגיד, אני יודעת להגיד שאנו בצומת דרכים - או להפסיד במלחמה ונישאר בלי החטופים או להחזיר אותם. אני מבינה שבצד אחד יש צורר אכזר שלא בשליטתי, אבל אני מצפה משרים וחברי כנסת של הקואליציה שיתמכו בכל מה שאפשר כדי להחזיר אותם הביתה".

מצגר הביעה את דעתה על התנהלות המשא ומתן להשבת החטופים: "זה התנהל עד היום בצורה חובבנית ונוראית, וככה זה נראה ברמת התוצאות. לא יכול להיות ששלוש פעמים לפני סגירת עסקה הזרוע הצבאית של ישראל פוגעת בבכיר. יש לי המון שאלות על ניהול המלחמה, איך זה שנכנסו לציר פילדלפי רק עכשיו?".

"מרגיש לי שלא בודקים את כל האפשרויות"

בסיום השיחה אמרה: "משהו לא נראה לי, מרגיש לי שלא בודקים את כל האפשרויות. כשאומרים שעושים 'הכול' עושים זאת בפרספקטיבה מאוד מסוימת שמתאימה לאג'נדה הפוליטית של קהל הבוחרים שתומך במי שיושב על הכיסא, ולא באמת בודקים את שאר האפשרויות, למרות שיש אנשים מקצועיים שטוענים שאפשר לעשות עוד".

עריכה: אליעזר בן יהודה

04/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה מצגר בהפגנה למען החזרת החטופים
אילה מצגר בהפגנה למען החזרת החטופים  |  צילום: גיא נמש
Paris