בן כספית ואריה אלדד

"אנחנו לא מעניינים אותו, משעממים אותו"

מנכ"ל עיריית ק"ש יורם ביטון ביקר בחריפות את רה"מ: "שמונה חודשים הוא לא דיבר עם ראש העיר" • הוסיף: "שרים של הליכוד לא מגיעים, יש כאילו חרם"


ראש הממשלה ביקר היום (ד') בקריית שמונה ונמנע מלהיפגש עם ראש העיר וצוותו. מנכ"ל עיריית קריית שמונה יורם ביטון תקף זאת בחריפות בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב-103fm. 

"שמונה חודשים הוא (נתניהו) לא דיבר עם ראש העיר, הוא לא הגיע לקריית שמונה. מבקר המדינה היה השבוע, זו פעם שנייה שלו. נשיא המדינה הגיע, בני גנץ הגיע כמה פעמים, יאיר לפיד הגיע, שר הפנים, ופוגשים את ראש העיר בחמ"ל ביחד עם מנהלי אגפים, מנהלי מחלקות, ביחד עם כולם, והם באים עם האנשים שלהם והיועצים שלהם ומנסים לפתור בעיות ולהבין", אמר. 

לדבריו, "הוא (נתניהו), אפילו טלפון אחד... אני וידאתי את זה עם אביחי לפני כמה דקות, הוא לא דיבר איתו מתחילת המלחמה שיחה אחת".

לטענת ביטון, גם שרי הליכוד לא מגיעים לעיר. "יש כאילו איזשהו חרם. במי הם פוגעים? באביחי? בי? הם פוגעים בתושבים. מי שמגיע לקריית שמונה אלה שרים מש"ס, עוצמה יהודית, מפלגות אחרות." 

מנכ"ל העירייה המשיך בביקורת על נתניהו: "לא מעניין אותו. כשמעניין אותך מישהו, כשאתה מזדהה עם מישהו, גם אם מישהו חלילה חולה, קורה משהו, אתה מרים טלפון. לא מעניין אותו. איך הוא אמר פעם לאורנה פרץ? 'את משעממת'. אנחנו לא מעניינים אותו. אנחנו משעממים אותו. אנחנו מפריעים לו, מציקים לו, כאילו שאנחנו נטל עליו. אביחי מייצג 25-24 אלף תושבים, הוא לא מייצג את עצמו. צריך לטפל בתושבים. מי שהחליט על הפינוי זה נתניהו, זו הממשלה שלו".

לקראת סיום השיחה התייחס לסוגיית חזרת התושבים: "התקשר אליי לפני כשבועיים תושב ותיק בעיר שהתפנה לאור עקיבא, הוא אמר לי 'לאן אני רושם את הילדים ב-1 בספטמבר? ברור לך שאם הם יתחילו ב-1 בספטמבר באור עקיבא, אני לא אוציא אותם אחר כך משם'. אמרתי לו 'אני לא יודע מה להגיד לך'. משרד החינוך בסוף אפשר רישום כפול גם לקריית שמונה וגם לכל אחד בעיר שלו, אבל ב-1 בספטמבר אנחנו לא נחזור לעיר, והאוכלוסייה החזקה לא תחזור. לאן הם יחזרו? למקום שאין ביטחון? 2.5 מיליון שקל לא מסוגלים לתת לחדר מיון, אני לא מבין את זה. זה הזלזול הכי קשה, חדר המיון. בשרפה הזאת בנס ניצלו אנשים. ארבעה עובדים שלנו בכיתת הכוננות פונו משאיפת עשן, ואין לנו חדר מיון לקבל אותם".

05/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: תומר אפלבאום/פול
Paris