רון קופמן ואריה אלדד

תושב קריית שמונה: "הממשלה עדיין בכלל לא באירוע"

משה קקון שיתף בתחושותיו על רקע המצב המורכב: "היינו במסלול מאוד טוב למעלה ועכשיו לוקחים אותנו 30 שנה אחורה" • הוסיף: "צריכים את הממשלה איתנו"


משה קקון, תושב קריית שמונה, ביקר בחריפות בשיחה עם רון קופמן ואריה אלדד ב-103fm את התנהלות הממשלה על רקע המצב הקשה.  

"מבחינה אזרחית אני חושב שהממשלה עדיין בכלל לא באירוע. כל כך הרבה זמן אלפי אנשים מחוץ לבית שלהם, כשהמצרך הכי נדיר זה הוודאות, ואנשים לא יודעים מה יקרה מחר ומה יקרה בעוד שבוע. זה כבר נהיה בלתי נסבל, ומאוד קשה לקיים כך חיים ושגרה,ולחנך ילדים. עכשיו אנחנו לא ממש יודעים לאן זה הולך. הממשלה חייבת להיכנס לתוך האירוע הזה בצורה הרבה יותר חזקה", אמר. 

עוד שיתף: "אני כיום עם משפחתי בירושלים. לפני שמונה חודשים ארזנו את עצמנו ועברנו למשפחה והתגלגלנו לבתי מלון. יש לנו קהילה מאוד חזקה בקריית שמונה, ואנחנו אנשים אופטימיים. עברנו הרבה ותמיד ידענו להישאר חזקים ולהמשיך. העניין הזה של הממשלה הוא לא מהיום, אבל אנחנו כנראה יותר חזקים מזה, ואנחנו עדיין רוצים ואוהבים מאוד את העיר שלנו".

לדבריו, "המשפחה שלי, הילדים שלי, אני חשבתי שכשנעבור לירושלים הם יגידו 'איזה יופי פה'. לא, ההפך, הם עוד יותר התאהבו בקריית שמונה ועוד יותר רוצים לחזור הביתה, וככה גם הקהילות שלנו. אנחנו צריכים אבל את הממשלה איתנו". 

"לא יודע למה הממשלה לא נכנסת בכל הכוח"

בהמשך אמר: "אני לא יודע למה הממשלה לא נכנסת בכל הכוח להפסיק את ההשפלה והבושה הזאת שקורית על הגבול, שבעצם רצועת הביטחון נמצאת אצלנו ולא אצלם, את זה אין לי יכולת להסביר. המדינה חייבת עכשיו להראות בכל הכוח שהיא באירוע ואכפת לה ממה שקורה בגליל, ושחבל הארץ המדהים הזה הוא חלק מהמדינה". 

"ראית בתחילת המלחמה מסיבות עיתונאים על הדרום וכל מה שקורה שם, פעם אחת המדינה וראש הממשלה והשרים לא יכלו להתייצב ולדבר לציבור, להסביר לאנשי הצפון מה הם מתכננים. אם הם לא רוצים להגיד תאריך, כמו שביבי אמר, אז שיגידו 'אחרי המלחמה, אחרי שנסיים עם מה שקורה פה אנחנו נכניס את היד עמוק לכיס, וכל בן אדם בישראל, החלום שלו יהיה לגור בצפון'. חייבים שזה יקרה, אחרת מאבדים את הצפון", הבהיר. 

לטענתו, "היינו במסלול מאוד טוב למעלה, ועכשיו לוקחים אותנו 30 שנה אחורה. אני רוצה לראות רכבת של שרים כל יום אצל ראשי הרשויות, אצל ראש עיריית קריית שמונה, שישאלו אותו מה צריך לעשות, גם במיידי וגם חמש שנים קדימה, ועכשיו להראות את התוכנית, כי אחרת באמת לא יהיה לנו לאן לחזור". 

07/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לחימה בצפון
לחימה בצפון  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris