רון קופמן ואריה אלדד

"מה שקורה כרגע בלבנון זה מבייש את ישראל"

תא"ל בדימוס אביגדור קהלני טען שבסופו של דבר על האחראים להתפטר, ועם זאת הבהיר: "כרגע אני מעדיף את המטאטא הישן שיודע איפה הלכלוך"


גיבור ישראל והשר לשעבר תא"ל בדימוס אביגדור קהלני התראיין בתוכניתם של רון קופמן ואריה אלדד והתייחס לשאלה האם על הרמטכ"ל להתפטר וגם לאפשרות למלחמה בלבנון. 

"אני לא אוהב התפטרויות של מטכ"ל ולא של ממשלה במהלך מלחמה. בסוף הם יעזבו את תפקידם כי הם אחראים. אבל כרגע אני מעדיף את המטאטא הישן שיודע איפה הלכלוך, מאשר החדש שמגיע וצריך ללמוד היכן הוא נמצא", אמר. לדבריו, "כל מי שאחראי צריך לסיים את תפקידו ברגע שיסיים את מלאכתו. צריך לתת לבעלי התפקידים להמשיך כרגע".

עוד הוסיף כי "אני חושב שכרגע צריך לעצור מינויים. לא ייתכן שהחבילה תוגש לרמטכ"ל הבא כי היא מבושלת ומוכנה כבר במטה הכללי. כמו שרמטכ"ל מבקשים שימשיך את תפקידו, כך גם אחרים. מבחינתי ולפי דעתי, צריך לתת לבעלי התפקידים להמשיך, וביום פקודה כולם יצטרכו להתחלף". להערכתו, "שר הביטחון הוא זה שצריך כרגע לנווט את הספינה מבחינת המטה הכללי. ההחלטה כרגע אם למנות את הרמטכ"ל ברגע זה, יכולה להפוך את הרמטכ"ל הנוכחי לברווז צולע". 

לדבריו, "מה שקורה כרגע בלבנון זה מבייש ומשפיל את ישראל". לטענתו, "ממשלת ישראל מפגינה חולשה נוראית. היא צריכה לטפל בלבנון. אם הדבר היה תלוי בי, הייתי מקבל החלטות אחרות לגמרי בתור ממשלה, לא בתור צבא. פה יש כנראה, כי לא ראיתי שום חוזה כתוב, שהאמריקאים מחזיקים לנו את הידיים קשורות". "זה שאנחנו נותנים להשפיל אותנו זה נזק, והמדינה לא תוכל לשקם את עוצמתה", הזהיר.

לסיכום ציין קהלני כי "כמה פצצות על מרכז לבנון, פירוק כל מערכת המים, כל מערכת החשמל, כל מערכת התקשורת, ומייד הם רצים לבוא ולבקש הפסקת אש. ברור שיש לנו מלחמה מול מדינת לבנון ולא עם החיזבאללה. אני חושב שעל השפלה צריך להשיב באש. כרגע במצב הנוכחי אנחנו מושפלים". 

עריכה: אסף חרמוני

07/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביגדור קהלני
אביגדור קהלני  |  צילום: פלאש90
Paris