רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

ארץ חדשה

האם מעבר זמני לחו"ל יכול לשנות את מצבנו הכלכלי? אלון גל שוחח עם מאזין שסבל כל חייו מהלוואות ומחובות וכעת הוא רוצה לצאת לדרך חדשה


מאזין בן 40 שוחח עם אלון גל בכאב על מצבו הכלכלי וסיפר כיצד החיים היכו בו שוב ושוב. "נמנעתי כל חיי לקבל ייעוץ מקצועי כי חשבתי שאני חכם גדול. הייתי ילד שרצה להמשיך את דרכו של אביו אחרי הצבא. היה לנו עסק משפחתי שנקלע לבעיות ולא הרמתי ידיים. בינתיים צברתי חובות במטרה לשמר את העסק המשפחתי. כעת אני כמעט בן 40, מסיים עם סחבת כספית גדולה ומחזיר הלוואה של 120 אלף שקל".

אלון גל הזדהה עם כאבו והסביר כיצד רבים מהדור שלו נקלעו למצב דומה: "במדינת ישראל היום אין רגולציית אשראי. בבית ספר שמו אותנו כמו בובות על המדף ואף אחד לא נתן לנו את הכלים. מנגד, גופים מתוחכמים ומלאי שכל דחפו לנו הלוואות. זו המציאות שהיכתה גם בך".

"המילים שלך זו המציאות שלי ושל עוד הרבה כמוני", המאזין השיב, "אנחנו, בני ה-40, תופסים היום את הראש ומרגישים שבזבזנו את הזמן שלנו. מאסתי בכל המערכת והרמתי ידיים. אני בין עבודות וחי מהחסכונות שנותרו. הירושה שאני עתיד לקבל היא הגורם היחיד שיכול להפנות אותי לכיוון אחר, כשתשאיר אותי עם 300 אלף שקלים. לאן אתה מציע לי לפנות? האם לעבור לחו"ל?"

אלון: "האפשרויות שלך הן לשים את הכסף בהשקעה מניבה או להיות עצמאי, כשחלק מהכסף יושקע למטרה זו. אם תרצה בכך אולי נכון לך לעבור לעבוד בחו"ל. אם יש לך הצעת עבודה קונקרטית שתניב לך הכנסה ושקצת תיתן לך אוויר – שווה לשקול אותה ברצינות.

"יש נקודות בחיים שבהן אתה יכול לבחון ולנסות את הדברים. לא יקרה מכך שום אסון. נשמע שאתה הגעת בחיים למחנק ולמיצוי. לפעמים אסור להילחם במקום הזה וצריך להתרחק על מנת לקבל קצת אוויר. האופציה של מעבר לעבודה בחו"ל נשמע לי טוב יותר עבורך מאשר לקחת את הכסף ולהקים ממנו עסק עצמאי שעלול להיות שוב הימור לא מחושב".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

 

21/06/2019