רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

השקעות או לא להיות

המאזינה ביקשה לדעת מהי הדרך הכי נכונה ובטוחה להשקיע סכום רב של כסף • אלון - איך לא, הציע תיק אג"חים סולידי ומגוון


המאזינה מיכל שוחחה עם אלון גל ב־103fm וביקשה את עזרתו בנוגע לנכס שיש בבעלותה של אימה, שעקב קשיים החליטה למכור אותו. "לאימא שלי יש משרד קטן שממוקדם ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן בגודל 31 מטר. יש באזור יותר מידי משרדים ולכן היא לא מצליחה להשכיר אותו, כך שהחליטה למכור אותו.

"כרגע היא נעזרת במתווך, והוא טוען שאפשר למכור את המשרדים בסכום של עד 300 אלף שקלים. האם עלינו למכור את הנכס? אם כן – מה לעשות עם הכסף שנרוויח?"

"גם למכור את הנכס לא יהיה לה קל", הזהיר גל והסכים כי כדאי למכור את המשרדים. "את הכסף מומלץ לנתב ולהשקיע בדירה להשכרה. פעם כשהיינו קונים דירה להשקעה היינו מרוויחים תשואה שנתנית וגם היה סיכוי טוב שערך הנכס יעלה – כך שהיינו מרוויחים פעמיים. היום כשקונים דירה להשקעה צריך להקפיד שהתשואה תהיה טובה, כלומר תשואה של 5% ומעלה. אם אתן לא מעוניינות בנדל"ן ולא רוצות להיכנס להרפתקאות, אתן יכולות להשקיע את הכסף בתיק השקעות, למשל".

   

הם מ-פ-ח-ד-י-ם

עוד הוסיפה המאזינה וסיפרה כי היא ובעלה זכו במחיר למשתכן, ועד שייכנסו לדירה הם מתלבטים מה לעשות עם הכסף שלהם. "יש לנו הון עצמי של חצי מיליון שקלים. הדירה שזכינו בה תעלה 1.7 מיליון, אבל רק עוד שנה נצטרך לקחת משכנתה כדי לקנות אותה. כרגע אנחנו גרים בשכירות ומצליחים לחסוך 7,000 שקלים בכל חודש. הכסף עומד בבנק ואנחנו לא עושים איתו כלום כי אנחנו מאוד מפחדים וגם לא ממש מבינים בזה", הודתה.

תיק השקעות סולידי שמורכב מאג"חים ממשלתיים, הוא – הוא הפיתרון: "תיק כזה יוכל להניב לכם עד שלושה אחוזים, והריבית עלתה לאחרונה כך שיכול להיות שתרוויחו קצת יותר", הציע גל.

  

עריכה: מיכל דאבי

30/11/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm