רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

ככה באו לי צרות טובות

המאזין תהה: מה עליי לעשות עם סכום כסף מכובד הנמצא ברשותי? • אלון גל המליץ: "זו תקופה טובה להיכנס לבורסה, יש הרבה הזדמנויות"


איגרות חוב מהן? בין היתר, הפיתרון האידיאלי עבור כל מי שיש ברשותו סכום כסף מכובד אותו הוא מעוניין להשקיע - אך גם די חושש מהמהלך; וגם: האם שווה לקנות דירה להשקעה בבטומי גאורגיה? 

המאזין דסטאו, נשוי ואב לילד, שוחח עם אלון גל בתכניתו ב־103fm וסיפר: "יש לנו 100 אלף שקלים שכרגע נמצאים בבנק ואנחנו ממש לא יודעים מה לעשות איתם". 

"מכיוון שאתם לא יודעים מה לעשות עם הכסף - אתם מחליטים לא לעשות כלום ובעצם להפסיד", הציג בפניו אלון את האמת הכואבת. מזל, אם כן, שהתקשר לאלון שהציע: "ברגע שנסיים את השיחה ועד שתקבל החלטות, קנה בינתיים איגרות חוב ממשלתיות. אני לא יועץ השקעות, אבל אני בעל ניסיון והדבר הראשון שאתה חייב לעשות זה לגרום לכסף להתחיל לעבוד. בעיני, מאה אלף שקלים זה לא סכום מספיק בשביל להיכנס לתחום הנדל"ן, כך שאם זה הסכום שלך, תיק השעות הוא הדבר הטוב ביותר עבורך".

אז איך משקיעים? בתור התחלה, הולכים לבית השקעות ופותחים - איך לא - תיק השקעות. "אתה זה שקובע את מסגרות הסיכון שאתה רוצה, משקיע את הכסף ומנסה לצבור עליו רווחים", הסביר גל. "עכשיו זה זמן לא רע כי הבורסה הייתה בתקופה לא טובה. שוק ההון ואיגרות החוב חטפו ולכן זה הזמן להיכנס ולעשות תיק סולידי בעזרתו של יועץ השקעות. תן לכסף לעבוד - זה מאוד חשוב". 

למרות שלהשקיע יכול להיות צעד דרמטי ודי מפחיד, דעו שאין לכם ממה לחשוש. למה? גל הסביר בדיוק מדוע: "כשיש לנו כסף בבנק אנחנו בעצם סומכים על היציבות שלו - אנחנו סומכים על כך שהבנק לא יתמוטט וישמור על הכסף. באותה מידה, אפשר לקנות את איגרות החוב של אותו הבנק. הבנק - כמו הרבה חברות ציבוריות אחרות מעת לעת, מגייס את הון הציבור על ידי כך שהוא מנפיקות איגרות חוב.

"איגרות חוב הכוונה לכך שהחברה אומרת למשקיע שאם יקנה איגרת חוב בסכום מסויים ויחזיק בכך שנתיים, למשל, הוא יקבל מהחברה את אותו הכסף פלוס שניים או שלושה אחוזים בשנה", הוסיף. 

   

נקנה דירה קטנה בחיפה? יותר בכיוון של בטומי.

אם אתם מאזינים קבועים של הרדיו, ודאי שמעתם לא פעם את הפרסומות המשווקות בתים בבטומי, גאורגיה. מה דעתו של גל על כך? ובכן, "אני פחות מבין בגאורגיה", הודה, ובכל זאת: "שווה לבדוק. אני תמיד אומר שהדבר הכי חשוב שצריך לוודא כשקונים דירה - בין אם בארץ או בין אם בחו"ל, זה שקונים דירה שתהיה רשומה על שמנו בטאבו.

"אם בארץ היה בא אליכם מישהו ואומר לכם 'תנו לי כסף ובכסף הזה אקנה עבורכם בית', מין הסתם לא תסכימו - הרי תרצו שהבית יהיה רשום על שמכם בטאבו. אותו דבר בחו"ל. מה גם, צריך לוודא שקונים את הדירה במחירי שוק - וזה לא בעיה לבדוק את זה באינטרנט, וגם לבדוק מה יקרה אם וכאשר החברה ממנה קונים את הדירה תיסגר באופן פתאומי".  

שלא יעבדו עליכם.

   

לפני שמשקיעים בבורסה - התעדכנו בחדשות

  

עריכה: מיכל דאבי

11/01/2019
הישארו מעודכנים

צילום אילוסטרציה: Ingram Image