רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ד"ר מאיה רוזמן

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?

שבכל הלילות אנו אוכלים ומשמינים. הפעם לא • ד"ר מאיה רוזמן עם עשה ואל תעשה - גרסת ליל הסדר


בשבוע הבא כולנו נשב סביב שולחן החג, נקרא את ההגדה, נספר את סיפור יציאת מצרים ונאכל. בעיקר נאכל. והרבה; אם אתם לא רוצים לעלות במשקל אבל לא מוכנים לוותר על הגפילטע פיש, הקשיבו לעצות של ד"ר מאיה רוזמן ואולי תחסכו כמה קלוריות מיותרות.

אז איך נאכל בלי להרוס את הגזרה עליה עבדנו כל כך קשה כל החורף? "שתו כוס מים לפני כל ארוחה", המליצה דוקטור מאיה רוזמן. בנוסף, מלאו את הצלחת שלכם כבר מראש, מה שיוסיף לתחושת השובע עוד לפני שבכלל תכניסו משהו לפה. "התחילו את ארוחת החג בסלט ירקות. לאחר מכן התמקדו בחלבונים - בשר, עוף ודגים". והפחמימות? " השאירו אותן לסוף".

אם אתם אוהבים מצות, כדאי שלא תאכלו יותר מאשר מצה אחת אותה תניחו מראש ליד הצלחת שלכם - זה הרי הרבה יותר עדיף מאשר לחתוך בכל פעם חתיכה מהמצה המרכזית שבשולחן, ומבלי שתשימו לב תאכלו הרבה יותר ממצה אחת.

והחלק האהוב עלינו אישית - הקינוח. לצערנו, גם ממנו לא כדאי לאכול יותר מדי. "אכלו קינוח אחד בלבד, ואת השני שמרו ליום למחרת", הציעה רוזמן.

לסיום, בשביל שנוכל לאכול בליל הסדר דג, מצה, מרק עוף, שני קניידלעך, כפית חרוסת, כבד קצוץ, תפוח אדמה, רבע עוף, סלט חסה, יין, לפתן ופרוסת עוגה - וזאת מבלי לעלות במשקל כלל, יש לאכול במהלך היום שתי פריכיות עם גבינה, חזה עוף או ביצה וסלט, פרי או מעדן.

שיהיה חג שמח!  

   

עריכה: ליאל עזור 

12/04/2019
הישארו מעודכנים

מכינה לפסח. ד"ר מאיה רוזמן
מכינה לפסח. ד"ר מאיה רוזמן  |  צילום: יח"צ