רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

"שיחה אחת איתך וקיבלתי פרספקטיבה לכל החיים"

המאזינה: "אני רוצה לתת לילדיי לנהל את העסק כדי להשכיח מהם את השכול על אביהם, שנפטר במפתיע השנה" • אלון גל: "אז אין פה באמת שאלה"


כיצד קמים ממשבר וממוות של מי שהיה המפרנס העיקרי של הבית? בעלה של המאזינה נפטר והיא נותרה המפרנסת היחידה. שלושת ילדיה חצו את העשור השלישי לחייהם, אך חזרו לגור עם אמם. כעת המאזינה מתלבטת בנוגע להמשך צעדיה.

"בעלי נפטר במפתיע מדום לב. בבעלותי שתי דירות אך אני חיה בדירה שכורה כך שהשכירות משתי הדירות ממנות לי את הדירה שבה אני חיה. כעת נותרתי עם משכורת אחת, שניים מילדיי עוד סטודנטים ואני מסייעת להם באופן חלקי, כשבמקביל כלכלת הבית נשענת עליי. אני שוקלת להעביר את אחת מהדירות שבבעלותי, הנמצאות בגבעתיים ומועמדות לפרוייקט פינוי-בינוי, לאייר בי אנד בי במקום להשאירה בשוק החופשי, כך אוכל גם ליצור מקור פרנסה זמני לאחד מילדיי. כיום אני מקבלת עליה כ-3,500 שקלים בשכירות רגילה ומעריכה שדרך אייר בי אנד בי אוכל לקבל יותר. האם מדובר בצעד נכון או שעליי לגבות עליה יותר?"

אלון גל התרגש מדבריה של המאזינה: "שיחה אחת איתך וקיבלתי פרספקטיבה לכל החיים האלה. אני מאחל לכם שלא תדעו עוד צער. במקרה הזה השיקול שלך אינו רק כלכלי אלא יש לך גם רצון לסייע לילדייך להרוויח מהעסק, ולספק להם פרנסה זמנית. אם אחד מילדייך יהיה מעוניין להתעסק עם האייר בי אנד בי אז זה מצוין לכל הצדדים. באופן אישי זה נראה לי קצת מסובך. אני מציע לך להשכיר את הדירה במחיר גבוה יותר - ושתכניס כמה שתכניס. מכיוון שמדובר בדירות ששייכות לפרוייקט פינוי-בינוי לא הייתי ממליץ לך למכור את הדירות. למרות שפינוי-בינוי לוקח שנים, יש לזכור שהכל בחיים זה עניין של עיתוי. ככה אני מסתכל על הדברים".

   

עריכה: איתמר זיגלמן

12/04/2019
הישארו מעודכנים