אלון גל

"אשתי טוענת שבית בירושלים לא מוכרים"

האם אלון גל יצליח לגרום למאזין להתגבר על החסמים ולמכור את ביתו?


מאזין בעל נכס בירושלים מתבלט בנוגע לעתיד דירתו מתייעץ עם אלון גל: "יש לנו נכס בירושלים ששווה 3.5 מיליון שקלים והתשואה שלו היא של 3.5% אבל הוא נכס שערכו רק יעלה בעתיד. בעקבות התכניות שלך אני שוקל למכור את הנכס, אשתי טוענת שבית בירושלים לא מוכרים. מהי עצתך?"

ענה לו אלון גל: "אני לא אוהב משפטי מחץ כמו 'נכס בירושלים לא מוכרים'. אני מבין את עמדה של אשתך כי אכן מדובר בנכס טוב שמניב תשואה לא רעה בעיר מרכזית במדינת ישראל. הנכס מאפשר לך תיק סולידי של אגרות חוב וזה לא בהכרח רע. זה לא בלתי אפשרי ולא צריך להיות גאון כדי להשיג תשואות יפות מאלה בשוק ההון. בסכומים בהם אתה משחק, קיבעון אינו דבר טוב כי כל שינוי, אפילו של חצי אחוז הוא משמעותי כלכלית. אני לא מקבל את המשפט 'יש לי בית ב-3.5 מיליון שקלים שהערך שלו כל הזמן עולה'. מה שהיה בעבר לא בטוח שהוא מה שיהיה. דירה בירושלים שהגיעה לסכום של 3.5 מיליון שקלים תוך עשור, לא בטוח שתישאר בערך הזה בעוד עשור, זה יהיה נס אם כן. אני חושב ששוק הנדל"ן בישראל נכנס לתקופה של דשדוש בו אנחנו נראה ירידה במחירים. אני לא רואה עלייה במחירים בירושלים.

עוד הוסיף המומחה: "בניהול נכון של התיק תוכל להרוויח יותר ולהקטין את הסיכון. אני ממליץ לך למכור את הדירה בירושלים ולקנות דירה אחרת להשקעה בחלק מסכום באזור שיש בעוד סיכוי לעלית מחירים, יש עוד לא מעט כאלו ברחבי הארץ. אזור בת גלים בחיפה הוא דוגמא לאזור על הים עם מחירים נמוכים שעתידים לעלות. אין לי ספק שהוא אזור שישתבח ויעלה. קח דירה ותשביח אותה מעט ותעלה את הערך של הדירה והאזור כבר יעלה מעצמו. סכום 3.5 מיליון שקלים יכול להניב 5% תשואה לפחות. אפשרות נוספת עבורך היא רכישת דירה בארצות הברית. כך תוכל לבזר את הסיכון שלך. לקחת את כל הסכום שלך והשקיע אותו בדירה בודדת בירושלים באזור אחד- זה סיכון.  השקעות צריך לבזר. אל תשים את כל הביצים בסל אחד. עדיף לך ליצור תיק השקעות אחר עבורך ובכך גם להקטין את הסיכון שלך וגם להרוויח יותר.

 

עריכה: איתמר זיגלמן

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
25/08/2017

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נוף ירושלים, 1948
נוף ירושלים, 1948  |  (צילום: לע"מ)
Paris