103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"לפני סרטון העירום שמו לענבל סם אונס"

אמה של ענבל אור שולחת אצבע מאשימה וחושפת פרטים נוספים על הפרשה המטלטלת • "למה לא דחו את המשפט? כולם ידעו שהיא הייתה מאושפזת"


"הבת שלי הייתה מאושפזת, לקחו לה את הכול. השופט ידע מה מצבה, היא לקחה תרופות שבלבלו לה את המוח, ולא אכלה במשך עשרה ימים". כך חשפה מיכל אור, אמה של ענבל אור, בפני אילה חסון ב־103fm פרטים על המצב הרגיש של בתה.

"אלה ימים טרופים. קשים מאוד", פתחה אור בנימה אישית, "ענבל מרגישה מאוד לא טוב. בחודשיים האחרונים היא הייתה בלחץ קשה מאוד מכל הבחינות: בתי המשפט, המפרק - ובן הזוג שעשה לה צו הרחקה מהילד.

"לקחו את הכול, פירקו את החברה, ובהמשך המדינה שלנו פירקה את הבחורה הזו. וכל הכסף - בתוך המדינה. לא רק שלא נשאר לה אפילו שקל אחד. לקחו לה את הכול, כולל את הילדים, כולל צו הרחקה שלא איפשר לה אפילו להגיע לגן הילדים לראות את ילדיה".

מי אחראי לצו ההרחקה?
"בן הזוג שלה שלומי טהורי קיבל את הצו, שמרחיק את ענבל מילדיה ל־180 יום".

מי אישר לו ומאיזו סיבה?
"אני לא יודעת להגיד לך. הכל אושר דרך בית המשפט, ובכל התקופה הקשה שענבל עברה - בסוף היא גם גילתה שרימו ושיקרו אותה גם שם".

אילה: "אכיפה בררנית"

במהלך השיחה גילתה אילה חסון הזדהות עם האם, שקולה נשבר למשמע הדברים. "עשו לה חיסול ממוקד", אמרה מיכל אור, ושאלה את אילה: "את מאמינה לי?"

"אני מוכנה להגיד כאן בקול צלול שמדינת ישראל נהגה כלפיה באופן אכזרי שלא נוהגים כלפי חזקים ועשירים ממנה, שמעלו ולקחו לכיס שלהם ערימות ובוכטות של כספי ציבור", אמרה אילה, והדגישה: "אני לא מצדיקה את מה שעשתה הבת שלך, בטוח שיש אנשים שנפגעו. ראיתי טייקונים שעשקו אנשים ולא ראיתי שהמדינה עפה עליהם, לקחה מהם את כל הרכוש ואת הילדים. לא ראיתי את הדברים האלה, ולכן זה כן נוגע ללבי. למה יש אכיפה בררנית פה? מאיזה מקום זה נובע? הבת שלך עשתה טעויות, אבל חבר'ה, עשו ממנה חמאס. מה זה הדבר הזה?". אור נשמעה ברקע כאומרת כמה וכמה פעמים "ממש ככה".

ענבל אור בסרטונים שהעלתה לרשת // צילומי מסך
ענבל אור בסרטונים שהעלתה לרשת // צילומי מסך
 

תשמעי, הסרט הזה שהיא פרסמה על עצמה, שאני בטוחה שאת מודעת לו, זה משהו שטילטל את כולנו. מה את רוצה לומר על כל הסרטונים האלה? מאיפה זה מופץ?
"קודם כל - אני לא ראיתי את הסרטון של העירום, ואני חושבת שאם הייתי רואה הייתי מתמוטטת. הנושא נמצא תחת חקירה מאוד מאוד כבדה גם שלנו וגם של המקום שבו היא הייתה נמצאת. תראי, פה, מה שראו... עזבי את הזוועה, ראו את הפנים שלה. מישהו מושתל דאג לזה, שם לה סם אונס והוציא את הסרטון. היא לא יכלה להוציא את הסרטון בעצמה. מיטב הרופאים, הפסיכולוגים והפסיכיאטרים שישבנו איתם אמרו שאי אפשר להוציא סרטון כזה".

וזה כשהיא הייתה במקום מטפל?
"מקום 'מסתור'. במקום של מדינת ישראל! עכשיו, איך הגיע הסרט הזה?"

אני חושבת שהיא הפיצה את זה.
"לא, הפיצו את זה יום לפני. למחרת אמרו שהיא התאבדה, ואנחנו רצנו וחיפשנו, וכשטילפנו למשטרה אמר לי קצין שהיא בידיים טובות. בסוף היא הייתה בבית. לכן אני אומרת - יש פה קבוצה מאורגנת נגדה, של עבריינים, ע-בר-יי-נים של מדינת ישראל".

את השמועה על ההתאבדות גם אנחנו שמענו. מי אלה אותם אנשים?
"אני לא יודעת. עוד אמרו לי כבר שמצאו את הגופה שלה, וזה בשעה שאני במשטרה".

אז מי אלה?
"כל מי שלקח לה את החברה, והמדינה יודעת מי לקח את החברה". בהמשך אמרה שהנושא בבדיקה, והוסיפה: "אנחנו פשוט גם המומים ומבוהלים בקטע הזה".

"השופט צחק - והמשיך בדיון"

לפני עשרה ימים הכריז בית המשפט על אור פושטת רגל. כונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקובי ביקשה דווקא לבטל את ההכרזה מטעמי חמלה, אך הנאמן, עו"ד איתן ארז, התנגד - וביהמ"ש, בראשות השופט איתן אורנשטיין סירב. הדיון התנהל כשבאולם לא נמצאה אישה אחת: ענבל אור. בדיעבד נודע לכל כי היא הייתה מאושפזת באותה העת.

"המדינה ידעה באותו זמן, וגם המפרק שטען שהיא ב'מקום מסתור'. השופט אורנשטיין אפילו חייך ושמח - הוא ידע והמשיך את המשפט", טענה האם, "אורנשטיין לא העלה בדעתו לדחות או לבטל את הדיון, והרי ענבל חיכתה לזה שנתיים וחצי".

מימין: כונס הנכסים עו
מימין: כונס הנכסים עו"ד איתן ארז, והשופט איתן אורנשטיין // צילומים: 'החדשות', רוני שיצר/פלאש90
 

נדמה לי שהמפרק עצמו מבין שהיא לא במצב טוב עכשיו, וינסו איכשהו לעזור לה. לא?
"לא. המפרק רק ניסה להכניס אותה לשם עוד כמה ימים לפני. באו ופרצו לה את הדירה, אפילו עוד לפני שעלה הסרטון. אמרו שהיא רצתה להתאבד והיא מעולם לא רצתה, מעולם לא דיברה על זה".

אני מאמינה מיכל שהגורמים שטיפלו בה בנושא הכלכלי מבינים שהייתה פה איזו קריסה גדולה, ואני חושבת שינהגו קצת אחרת כלפיה. כך נדמה לי.
"אני מקווה. לפני הסרטונים הבת שלי לא אכלה ולא שתתה עשרה ימים. היא הייתה על שני סוגי תרופות להרגעה, שבילבלו לה את המוח, תרופות שנתנו לה דרך קופת החולים".

איפה היא נמצאת עכשיו?
"עכשיו היא נמצאת במקום בטוח".

היא מקבלת סיוע?
"אני לא יודעת אם אפשר לקרוא לזה סיוע, אנחנו מנסים, את יודעת. הכל מפורק בין האחים ובמשפחה".

אנחנו לא בית משפט, אבל אני מאחלת לך שהדברים יסתדרו.
"תודה. לא היו צריכים להתנהג בצורה מבזה כלפי הבחורה. כואב הלב, ביישו לא רק אותה, אלא את כל המשפחה שלנו".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

25/07/2018
הישארו מעודכנים

ענבל אור
ענבל אור  |  צילום: פלאש 90