רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

אלון גל: "אם תבואי בגישה חיובית אולי יימצא הפתרון"

כיצד ניתן לנצל את ימי החופש להם אנו זכאים לפי חוק, מבלי לפגוע ביחסים עם המעסיק?


מאזינה שמעוניינת להחליף תפקיד במקום עבודתה התלבטה עם אלון גל ב-103fm כיצד היא יכולה לנצל ימי החופשה שלה ולסיים את תפקידה הקודם בטוב: "החלטתי שברצוני לשנות מקום עבודה ולעבור תפקיד בתוך הארגון שאני נמצאת בו כיום. מכיוון שאינני בקיאה בפרטי תלוש השכר החודשי שלי, גיליתי לאחרונה שיש ברשותי עודף מטורף של ימי חופשה שלא ניצלתי. אינני יכולה לעבור תפקיד ולחתום על החוזה הבא עד שלא סיימתי את חובותיי וזכויותיי. לא מסכימים לי לעזוב את מקום העבודה ולקבל בחזרה את ימי החופש שלי כסכום כסף בתלוש וגם לא מאפשרים לי לנצל את כולם במכה אחת. מה עליי לעשות בנידון?"

אלון גל הרגיע את המאזינה: "אם יש נושא שאת לא בקיעה בו מספיק- לכי למומחה שיסייע לך. בקשי המלצות לעורך דין לדיני עבודה שיבדוק איתך את הכללים בעת עזיבת מקום עבודה. זה אמור להיות מאוד פשוט כי אלו חוקים כתובים וברורים. אל תתעסקי בקורבנות של עצמך והתמקדתי בשלושת העקרונות שהצבת לעצמך: לעזוב את מקום העבודה שלך, לנצל את כל ימי החופשה שלך בטרם עזיבת מקום ולסיים את היחסים בטוב. אין מה לעשות מעבר לזה ועלייך לקחת אחריות על מה שעשית או לא עשית. בדקי מה מהמחיר והתמורה שתשלמי במידה ותישארי עוד כמה חודשים בארגון כדי לנצל את ימי החופש שלך ומה המחיר והתמורה במידה ותעזבי ותוותרי עליהם".

המאזינה הגיבה בפחד לדבריו: "אני חוששת שבמידה ואחליט להמתין התפקיד החדש לא יחכה לי ויעבור למישהו אחר".

"זה לא רלוונטי כי אלו דרישות הארגון", אלון הבהיר, "אין לך אופציה אחרת אך אין סיבה שתהפכי את עצמך לקורבן מסכן. נסי לפנות לשלב אחד גבוה יותר בדרג הניהולי, לספר את הסיפור שלך ולהגיע להבנות מבלי להיאחז בקרנות המזבח. אם תבואי לשיחה עם המנהלים בגישה חיובית יותר אולי ימצא פתרון הביניים. שמרי על אורך רוח ותגיעי לפגישה כשאת מוכנה גם להתפשר. אני מעריך שבמשא ומתן בין הצדדים יימצא פתרון כלשהו באמצע".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/08/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm