רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

הכל כלול בטיפול

עסק קטן, מוקף מתחרים: מה עושים כשרוצים לצאת מגבולות המושב המצומצמים ולפנות לקהל רחב יותר? • אלון גל המליץ: בידול הוא שם המשחק


איך מרחיבים את קהל הלקוחות בעסק מוקף מתחרים שממוקם במושב מרוחק באופן יחסי מהמרכז? אלון גל שיבח בתוכניתו ב־103fm את המאזינה, שהבינה ששם המשחק הוא בידול, ופועלת בכיוון הנכון. 

המאזינה דנה סיפרה כי פתחה עסק לטיפוח במושב גמזו, שליד צומת בן שמן. אחרי שלא הצליחה להרחיב את קהל הלקוחות באזור מגוריה, התלבטה יחד עם אלון גל אם היא בדרך הנכונה לשינוי. "במושב גרים רק 250 משפחות", סיפרה, "למרות שהקמתי את העסק לפני שנתיים לא הגעתי לתפוקה מלאה שמאפשרת לי להגיע לרווח נקי מעסק. לצערי אין לי את הגב הכלכלי שמאפשר לי לצאת אל מחוץ לקיבוץ ברכב, ותהיתי כיצד אוכל למשוך לקוחות בכל חבל מודיעין להגיע אליי. לצערי בערים סביבי יש עוד קליניקות מהסוג שאני מפעילה, ואני מתקשה להתחרות בהם בגלל המרחק".

"את הכנסת את עצמך לסיטואציה שהיא כמעט בלתי אפשרית", השיב לה אלון גל, "את בעצמך מעידה על כך שאת לא מבינה איזו סיבה יש לנשים לצאת מאזור הנוחות שלהן ולהגיע אלייך במיוחד. עלייך לחשוב על דברים נוספים שיוכלו לבדל אותך".

דנה, כך נראה, כבר הבינה את הצורך הזה והחלה לפעול בנושא. "באזור שלנו יש חוסר במספרות, כל תושבי האזור נוסעים במיוחד למספרות בודדות", שיתפה, "לכן החלטתי לשלוח את בתי לעשות קורס ספרות והשבוע פתחתי גם מספרה בביתי. כך אוכל לשלב את כל שירותי הטיפוח במקום אחד".

"מצוין!", אלון שיבח, "אלה שיגיעו אלייך במיוחד לא יבואו רק בשביל שתעשי להם לק בציפורניים, הם כבר יעשו אצלך את התספורת ושירותי טיפוח נוספים".

אלון המליץ לדנה להמשיך בדרך זו: "קשה להתחרות על אותה משבצת, ולכן עלייך להמשיך ללמוד ולהתפתח לדברים חדשים שמייחדים אותך ומבדלים אותך מהאחרים. אם תצליחי לייצר שירות ייחודי לך בסביבה שבה את גרה, יגיעו אלייך אנשים חדשים ותצברי לקוחות. נשמע שאת כעת בכיוון הנכון".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

31/08/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm