הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"שילוב בין אוכל מדויק להכנסת האורחים של הישראלים"

השף אסף גרניט על הבחירה של המסעדה שלו לטובה ביותר בלונדון זו השנה השנייה ברציפות


מה הביא את המסעדה של השף אסף גרניט לזכות במקום הראשון ברשימת מאה המסעדות הטובות בלונדון במגזין 'Timeout' הלונדוני? השף שוחח עם חברי הקבינט של 103fm והעריך: "שילוב של אוכל מדויק והכנסת אורחים של ישראלים".

'פאלומר', מסעדת השף של אסף גרניט, זכתה לאחרונה בתואר מרשים במיוחד כמסעדה הטובה ביותר מתוך מאה המסעדות הנבחרות של מגזין 'Timeout' בלונדון. על הזכייה סיפר: "נראה לי שהזכייה נבעה מהשילוב של המדויק בין אוכל איכותי וטעים עם הכנסת האורחים הישראלית. הכנסת האורחים היא היתרון שלנו על פני אחרים, החמימות וחוסר הרשמיות יוצרת ללקוח תחושת דאגה למישהו רעב ולא רצון לקחת ממנו כסף".

על המאכלים במסעדה סיפר: "במסעדה יש לנו גריל וטאבון ומאכלים שכוללים המון לחמים ופיתות. אנחנו מכינים דגים ופירות ים עם בייגלה או פיתה והשילוב הזה מצליח. יותר קל להשיג חומרי גלם בלונדון כי היא מרכז קולנרי שהכל מגיע אליה טרי ואיכותי. כן נדרשנו ללמד את הצוות המקומי את ההתנהלות המשוחררת ושילבנו מוזיקה שתעזור. להיות שמח זה מדבק. זו אינה מסעדת משלן אלא מסעדה פשוטה. היתרון בלפתוח מסעדה בלונדון היא שהתוצר עקבי פחות או יותר, מזג האוויר לא משבית את העיר, האיום הביטחוני כמעט ולא קיים וקל לדעת איך כל חודש צפוי להיראות".

יואב לימור סיפר: "כשחייתי בלונדון דיברו המון על הפיש אנד צ'יפס. כעת השפים הקולינרים הגיעו לעיר ושינו את פנייה". "אכן", אסף הוסיף, "יש מטבחים מדהימים מכל כיוון וגם ישראלים. חומרי הגלם נמצאים והאוכלוסייה פתוחה לאוכל חדש. הקהל צמא לזה. בהתחלה לקחנו מנות מקומיות ועשינו להן תרגום וחיבור ישראלי כדי להקל על אנשים את הטעם החדש. כעת אחרי שבנינו את השם שלנו אנחנו מרשים לעצמנו ללכת עד הסוף".

כשנשאל אם הפנים שלו מעתה הם רק אל מחוץ לישראל השיב: "אנחנו ממשיכים לפתוח מסעדות בחו"ל ונעולים לשנים הבאות. הפנים שלנו לפחות בשנים הבאות הם החוצה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

30/08/2018
הישארו מעודכנים

אסף גרניט
אסף גרניט  |  צילום: יהב יעקב