רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

זה טבע האדם

מאזין לאלון גל: רוצה לעבוד עם בעלי חיים ולהתפרנס, מה עושים? • אלון: זה קשה, אבל גם מחקלאות ומעבודה עם חיות אפשר לעשות כסף


מאזין שיתף את אלון גל בתוכניתו ב־103fm בקושי שלו למצוא את מקומו בעולם התעסוקה הישראלי בתחום החקלאות ובעלי החיים שאותו הוא אוהב במיוחד. אלון הסביר למאזין: "הזווית שתבחר לעסוק בה אינה יכולה להיות רגילה בתחום הזה".

כיצד הופכים את האהבה למקצוע? איך הופכים את ה"בערך" ל"מדויק"? מאזין עם אהבה מיוחדת לחקלאות ובעלי חיים התלבט: "אני חובב טבע ובעלי חיים כל חיי. לפני עשור טיילתי באוסטרליה וכל פעם שאני רואה בטלוויזיה תוכניות על באוסטרליה אני מת לחזור. היה לי טוב שם וכיום אני ממורמר מהעבודה שאליה אני הולך כל בוקר ללא חשק. אינני יודע כיצד לעשות כסף במדינה הזאת".

אלון התייחס לדברי המאזין ותופעת הצעירים שלא מצליחים למצוא את עצמם בשוק העבודה: "לכולנו יש חלומות. לכולנו יש דברים שאנחנו אוהבים לעסוק בהם כתחביב אך חלק כמעט מוחלט מהציבור לא יעסוק בחלומות שלו. חלק מתוכם יחיה עם זה בשלום וחלק אחר של אנשים לא מסוגל להשלים עם זה. הנשמה של אותם אנשים קרובה למשהו מסוים וכל עוד הם לא יתעסקו בו הם יחיו ליד החיים עצמם ולא יצליח להם.

"אתה נשמע לי אחד מהאנשים הללו. הנשמה שלך קרובה לאדמה ולבעלי החיים וזה מה שאתה צריך לעשות בחייך. זה נכון שהחקלאות המסורתית בישראל כפי שהייתה אינה פשוטה אך עדיין אם עובדים חכם ניתן להתפרנס מהאדמה ומבעלי החיים. צא ובדוק כמה אנשים משלמים כיום עבור חקלאות אורגנית ותגלה את המחירים הגבוהים, כנ"ל לגבי שוק ביצי החופש. עליך לחפש זווית מדויקת עבורך ולמצוא תוכנית פעולה. מצא את זווית האדמה שלך שאיתה תרגיש שלם".

"הזווית שתבחר לעסוק בה אינה יכולה להיות רגילה בתחום הזה", הדגיש, "מי שעושה דברים רגילים לא חי וכעת עליך לצאת מגדר הרגיל ולפצח את הנקודה הזו. כיום אתה לא יכול לחיות בלי הדבר הזה אבל כשאתה מנסה להתקרב אליו אתה לא עושה אותו כמו שצריך עם כל כולך".

אלון העלה רעיונות שיתאימו לתחום האהבה של המאזין: "תוכל לפתוח פנסיון לכלבים, תוכל לבצע הפעלות לימי הולדת עם חיות אקזוטיות ועוד. לפני עשר שנים רק אחד מתוך עשרים היה מבקש להביא מפעיל כלשהו ליום ההולדת של ילדיו. כיום הביקוש עלה, 17 מתוך 20, הביקוש אדיר והתחום השתנה ב־180 מעלות".

"אם הייתי נמצא בנעליך הייתי יושב עם עצמי וחושב", אלון סיכם, "בצע הליך מובנה, תייצר פתרון נכון עבורך, תתמחר אותו כמו שצריך ותניע אותו כמו משוגע. אתה לא יכול להמשיך להתפשר עוד. אם תמשיך לחיות את חייך 'בערך' - כך הם גם ייראו. עשה דברים שקשורים בך ובאהבה שלך ואל תתפשר. לכל דבר יש פתרון בעולם. צור רשימת רעיונות ובנה את עצמך סביב רעיון אחד שאתה הכי רוצה לעשות".

   

עריכה: איתמר זיגלמן

21/09/2018
הישארו מעודכנים