אלון גל

הכל על אמזון

האם כדאי לפתוח חנות באמצעות אתר אמזון? • המאזין חיפש אפיק השקעה נוסף כעת כשיצא לגמלאות • כיצד מתחילים את ההליך?


איך עושים כסף מאמזון? המאזין שסגר את התוכנית סיפר לאלון כי התחיל להתעניין לאחרונה בשירותיו של אתר אמזון מאחר ויצא לפנסיה, ולכן ביקש מאלון להסביר לו מעט על פתיחת חנויות דרך האתר. 

אלון גל: "כל אדם יכול לפתוח חנות באמזון אך עליו להבין שהוא פותח חנות בדיוק כמו לפתוח אחת פיזית בתל אביב או הרצליה. כשאדם פותח חנות הוא צריך לדעת איך עובדים בשוק הזה ואיך נראה השוק התחרותי שלו. אם לדוגמא תפתח חנות למוצרי חשמל, צריך לשווק אותה, לבנות אותה, לעשות סחר נכון ובאופן כללי להבין את השוק. ההבדל היחידי שאמזון מאפשר לך לא להקים חנות פיזית ולסבול מההוצאות המשתמעות מכך. מנגד, אמזון מתחלקת איתך ברווחים. אמזון הופכת לשותף בכיר אצלך בחנות.

אם אדם מחליט יום אחד לפתוח חנות אחרי שלמד את השוק ולקדם אותה, כשהוא הופך את החנות למרכז חייו - זה אפשרי. אפרופו קידום של החנות, מדובר בהוצאות עתק, הרי מי מכיר את החנות שלך באמזון אם לא היה מקבל אליה קישור או פרסומת? אמזון יכולה לשווק לך את החנות ולקדם אותה אך זה דומה לדמי שכירות שמשלמים בקניון כדי לפתוח חנות. 

אני באופן אישי מצאתי את הפיתרון המתאים לי כשפתחתי חנות שכזו. מצאתי חברה שדואגת לכל הדברים הללו ובחרתי את המסלול המתאים עבורי מבחינה כלכלית. אותה חברה פיתחה אלגוריתם שיודע לפצח ולקדם את החנות שלי באמזון וכך לבצע מסחר בצורה מסודרת ואני מתחלק ברווחים שלי בהתאם להשקעה שלי. זה ערוץ ההשקעה הכי ריווחי שלי לעת הזו. אגב, כשמשקיעים בחנות שכזו היא לבסוף הופכת לנכס ששווה כסף שניתן בשלב מסוים גם למכור אותו".

עריכה: איתמר זיגלמן

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
13/09/2019
הישארו מעודכנים

אמזון
אמזון  |  צילום: Getty Images