ינון מגל ובן כספית

עושים סדר בדרום תל אביב

מעתה, החיים בשכונת התקווה בת"א יהיו משתלמים יותר • גל שרעבי, יו"ר הקואליציה בעיריית תל אביב־יפו, על המיזם שישאיר בשכונה את האוכלוסייה הצעירה


אם גם אתם תושבי תל אביב, וגם אם לא, ודאי שמעתם על הקושי לקבל משכנתה במגורים בשכונת התקווה; הסחבת הביורוקרטית הפכה את חייהם של תושבי השכונה לקשים הרבה יותר, והכניסה אותם לעול כלכלי מיותר. כעת, יוצאת עיריית תל אביב־יפו במיזם חדש, שיסדיר את הבעלות על שטחי השכונה, ויהפוך את שהותם של תושבי לנוחים יותר, כלכלית ואישית. 

גל שרעבי, יו"ר הקואליציה בעיריית תל אביב־יפו שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והביא פרטים נוספים על היוזמה המבורכת של העירייה: "יש לנו ראש עירייה שבמשך למעלה משני עשורים עושה עבודת נאמנה ומשקיע בתושבים, ולכן כעת לפני לצאת בפרויקט היסטורי שיעשה צדק חלוקתי עם אלפי משפחות בשכונת התקווה. כעת ישנו מצב רישומי בעייתי בשכונה, ובעלות הרוכשים הפרטיים לעולם לא נרשמה באופן מסודר בטאבו".

עוד הוסיף, כי: "המצב הזה של היעדר ודאות קניינית מוביל לקיפאון משמעותי בפעילות הקניינית בשכונה, ולהערכת חסר לנדל"ן שמצוי בלב אחד מהאזורי הביקוש הבולטים במדינה. על מנת לתקן זאת, יזמה עיריית תל אביב־יפו מהלך תכנוני שמאשר תוכנית חלוקה למגרשים - רה-פרצלציה בשכונה, בעלות משוערת של כחמישים מיליון שקלים על חשבון העירייה.  למהלך צפויה השפעה חיובית דרמטית על כלכלת השכונה. אנו מתחילים בחיי המסחר והפנאי, ועד היכולת של בעלי הנכסים לקדם הליכי בנייה, שיפוץ והתחדשות עירונית באזור". 

דרום תל אביב. צילום: הדס פרוש/פלאש90

הופכים את המגורים בשכונת התקווה לפשוטים יותר// צילום: הדס פרוש/פלאש90

כך נשאיר את הצעירים בשכונה

בהמשך דבריו, שיתף שרעבי בגילוי לב: "נולדתי בשכונה התקווה, אני חי בה ואמשיך לחיות בה. אף בנק לא נתן לי משכנתה כשרציתי לרכוש דירה בשכונה, וכך גם כל הצעירים שרצו להמשיך לגור ליד הוריהם ונאלצו לעזוב את השכונה והעיר. ברגע שתהיה הסדרה ורישום בטאבו, יוכלו לקבל משכנתאות ולקדם הליכי בנייה וכך נשאיר את האוכלוסייה הצעירה בשכונה. אנו רוצים לחזק את השכונה ואת תושביה הוותיקים, ואנו רוצים לקדם אותה באמצעות בנייה, שיפוץ והתחדשות כמו בכל שכונה בישראל". 

בסיום השיחה, התייחס לסוגיית העובדים הזרים המתגוררת גם היא באזור, וסיפר על החיים זה לצד זה: "יש אוכלוסייה של עובדים זרים, ולצדם תושבים ותיקים שאוהבים את השכונה שלהם, פעילים בה ורוצים לחזק אותה. חלומם הגדול הוא שילדיהם ימשיכו לחיות בשכונה קרוב אליהם, המהלך שהעירייה עושה יגשים להם את החלום. תושבי שכונת התקווה מאז ומתמיד קלטו את כולם וקיבלו את כולם בהרבה מאוד אהבה. אין אלימות או מהומות בשכונה, אלא חיים שלווים וחיי קהילה תוססים".

עריכה: מיכל קדוש 

29/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עיריית תל אביב־יפו במיזם חדש
עיריית תל אביב־יפו במיזם חדש  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris