אודי סגל וענת דוידוב

"בישראל הפירות והירקות זה לעשירים בלבד"

רמי לוי, בעליו של 'רמי לוי שיווק השקמה' תקף את יוקר המחיה בשוק החקלאות: "מי שצריך לעזור לחקלאים זו המדינה, ולא הצרכן"

.


מרגע יציאתה של רפורמת החקלאות לדרך, בהובלתם של שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר, נדמה כי הזירה החקלאית על שלל רבדיה מקפידה לשמור על התכתשויות הדדיות; האם מחירי הפירות והירקות ברשתות השיווק ברחבי הארץ ימשיכו לעלות בעקבות הרפורמה הצפויה? 

רמי לוי, הבעלים של רשת 'רמי לוי שיווק השקמה' שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והגיב לדברים: "לצערי הרב במדינת ישראל, בתקופה הזאת הפירות והירקות הם לעשירים בלבד. אני לא נגד החקלאים, אני בעדם, אך אני בעד שגם אלו שיש להם פחות כסף יוכלו לאכול פירות במדינת ישראל. תבדקו את הנתונים האלה לעומק העניין. ההיצע קטן יותר מהביקוש לצערי ולכן המחירים בשמיים. שהמדינה תתמוך בחקלאים, כך עושים בכל מקום בעולם, תמיד יטענו שזה לא מספיק. מי שצריך לעזור זה לא הצרכן במדינת ישראל"

עוד הוסיף, כי: "החקלאי מוכר לבית האריזה, וזה עולה בעוד 150 אחוזים לפחות עד שזה מגיע אלינו. אני לא רוצה לדבר על רשת אחרת, אלא על עצמי. אני כן תומך בחקלאים, אני עובד איתם. הם לא אשמים בשום דבר, המדינה צריכה לעזור להם, להוזיל את עלויות המים ולהוזיל את שכר העובדים. תאילנדי בארץ מרוויח יותר בממוצע, המדינה לוקחת מס, אז שיורידו את המיסים האלה". 

כשתהיה סחורה, לא יהיה צריך לייבא קילו אחד

בסיום השיחה, הדגיש רמי לוי: "רוצים להטיל מכס על המשקאות המתוקים, שיביאו אותו לחקלאי. אני בעד זה שאם אין סחורה במדינת ישראל, צריך לייבא סחורה. כשתהיה סחורה, לא יהיה צריך לייבא קילו אחד. גם עכשיו אין פירות במדינת ישראל. אצלנו קונים כי אנחנו מוכרים את הדברים בזול, גם לזוג צעיר עם שני ילדים מגיע לקנות פירות". 

עריכה: מיכל קדוש 

02/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רמי לוי
רמי לוי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris