איריס קול

בחצר האחורית של שיקגו

כתב התרבות אילן קפרוב ('וואלה') על 'הדוב', דרמה עטורת השבחים בדיסני פלוס ישראל: "היא מצליחה להפוך את הסיפור הכבד הזה למותח בצורה יוצאת דופן"


'הדוב', דרמה עטורת השבחים של רשת FX בהולו שנחתה בדיסני פלוס ישראל, מספרת על כרמי ברזאטו - שף מבריק שניהל את המטבח של מסעדת 'נומה' הדנית, זוכת תואר המסעדה הטובה ביותר בעולם חמש פעמים. התאבדותו הפתאומית של אחיו מייקל, הפכה אותו לבעלים של מזללת הכריכים המתפרקת שניהל האחרון בשיקגו - עם חשבונות וחובות שמאיימים להעלים את המוסד הקטנטן והרעוע, וצוות עובדים שלא מסוגל או רוצה להתמודד עם כובד המציאות.

כתב התרבות אילן קפרוב ('וואלה') שוחח עם איריס קול ב־103fm והביע את דעתו על הסדרה המדוברת. לטענתו: "זאת אחת הסדרות השוות שעלו לאחרונה. בשנים האחרונות התרגלנו לזוהר של תוכניות הריאליטי שבהן כל מנה נראית מיליון דולר והשפים הם כוכבים, אבל הסדרה הזאת לוקחת אותנו מאחורי הקלעים של מזנון סנדוויצ'ים בשיקגו, במקום שבו הכל מלוכלך, נוזל ושבור. האווירה של הסדרה היא של אנשים שלמעשה נמצאים במלחמת קיום, כשהסדרה מדברת על תרבות העיר ועל האנשים ממעמד הפועלים שאוכלים במקום זה".

בהמשך, עוד סיפר: "הגיבור של הסדרה הוא שף שהיה השף של המסעדה היוקרתית ביותר בעולם ובעקבות התאבדותו של אחיו, שהיה הבעלים של מזנון הסנדוויצ'ים, הוא ירש אותו בעל כורחו. זה נשמע נורא כבד, אבל הסדרה מצליחה איכשהו להפוך את הסיפור הזה לקצבי ומותח בצורה יוצאת דופן. יש לסדרה הזאת את היכולת לשים אותנו על קצה המושב ולהיות כל הזמן במתח על מה שיכול לקרות. מה שבאמת כבש אותי זה שלמרות זמן המסך היחסית קצר, הם הצליחו ליצור דמויות עם מאפיינים ברורים שגורמים לנו להיכנס ללב. בתוך הלחץ והשיגעון הזה, הדמויות פשוט מבריקות וכל הקאסט משחק פשוט נהדר. זו חוויה, צפייה שטסה מבלי ששמים לב". 

עריכה: דוד זבולוני 

23/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103fm
Paris