איריס קול

"חבל שאין אוסקר לחמור הטוב ביותר"

ד"ר אבנר שביט ('וואלה') המליץ בחום על הסרט 'אי אה': "בקלוזאפ אחד על הפנים של החמור יש יותר חמלה וחסד ואנושיות מאשר בפנים של 500 שחקנים יחד"


הסרט 'אי אה', בו נראה העולם דרך עיניו התמימות של חמור טוב לב וחושף את הרוע האנושי והעוולות שנעשו ועודן נעשות לחיות וקהילות נרדפות אחרות באירופה, מועמד לפרס האוסקר לסרט הבינלאומי הטוב ביותר לשנת 2023. איריס קול שוחחה ב־103fm עם ד"ר אבנר שביט, מבקר הקולנוע של 'וואלה', אשר שיבח רבות את הסרט המדובר.

"סרט קשה, הוא מראה מה האנושות עושה לחיות ומה אנחנו עושים לעצמנו, שזה לא דבר קל", הודה ד"ר שביט בפתח השיחה. "'אי אה', אחד הסרטים המוערכים של השנה. הסרט מציג את קורותיו של חמור שעובר מסע ברחבי אירופה. את החמור הזה מגלמים שישה חמורות שונים שמתחלקים ביניהם בתפקיד, ובקלוזאפ אחד על הפנים של החמור בסרט יש יותר חמלה, חסר ואנושיות מאשר ב־500 בני אדם גם יחד. זו סיבה אחת להמליץ על הסרט, למרות שזה סרט על חמור זה כנראה הסרט הכי אנושי שיש עכשיו בקולנוע".

עוד טען כי "למרות שזו חיה, נהוג לומר שלמישהו טיפש קוראים חמור, אבל זו חיה אינטליגנטית. המשחק של השנה הוא של החמורים בסרט הזה".

"הוא מוקרן בבתי הקולנוע, ואגב, יתרון גדול של הסרט שהוא 80 דקות", אמר, ושיתף מה אמר לו במאי הסרט: "מהעבודה עם החמורים הוא למד להיות צנוע".

עריכה: שני רומנו

12/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris