ינון מגל ובן כספית

"נסראללה קורא עיתונים, ורואה שנתניהו שקרן"

ינון מגל וחיים לוינסון התייחסו למשבר האמון בין נציגי הממשלה לבכירי צה"ל • מגל: "אתם מפרקים את צבא ההגנה למדינת ישראל, אני פשוט נדהם"


ינון מגל וחיים לוינסון שבו אל האולפן והתייחסו לכל מה שנמצא על סדר היום הפוליטי והמדיני מן העת האחרונה. בפתח השעה הראשונה השניים ביקשו לדון דווקא במשבר בין הממשלה לבכירי צה"ל, והשלכותיו על מצבה הביטחוני של מדינת ישראל לאורך זמן.

"אני חושב שנסראללה קורא עיתונים, ורואה שנתניהו שקרן פתולוגי, וכמו טרול טוב, משתמש בו. אני מבין את נתניהו , אבל מצד שני מה יקרה אם הוא ימשיך לטמון את ראשו בחול?", פתח לוינסון ואמר. מגל לא נשאר חייב, וטען: "אתם פוגעים בכלכלה, צה"ל פוגע בכשירות שלו, ואתה מדבר על נתניהו? הוא אשם? זה כל כך מגוחך. אתה מבין באיזו נקודת שפל אתם?"

עוד הוסיף מגל: "אתה יושב פה ומשקשק שטויות על מה? אתם מפרקים את צבא ההגנה למדינת ישראל, ואני פשוט נדהם. ציפי לבני לא רצתה למנות את גביזון? זו שופטת מטעמה? השרים האלה הם השרים שאנחנו בחרנו, ואתם יכולים לקפוץ לנו. יש ציבור שלם, 14 מנדטים של סמוטריצ'ים ובן גבירים. הטיעונים שלך לא מחזיקים, ואתם לא תקבעו מי יהיה בכנסת". 

"אתם נבחרתם אבל אתם רוצים לפרק ולהרוס את המדינה. אתם רוצים לסדר ג'ובים לאנשים בלי כישורים",ענה לויסון לדבריו של מגל. שמיהר להזכיר את העובדה שיאיר לפיד ניסה למנות קרובה שלו לתפקיד בקק"ל. "אתם רוצים להשחית את המינוים", הסביר לוינסון. מגל טען שהטענות של לוינסון אינן קוהרנטיות, ואמר: "תסביר לי שוב, על מה פירקתם את הצבא?"

לוינסון, כצפוי, הסביר באריכות: "אתם רוצים להשמיד את בית המשפט העליון כי אתם רואים בו את מחסום מלעשות את המעשה המגונה שהוא רוצה לעשות לדמוקרטיה. למה כל כך מכעיס הנושא של מינוי שופטים? אנחנו חיים בשיטת משטר מיוחדת - 'לקק ככל יכולתך' בכדי לקבל תפקיד. אני לא רוצה להיות חלק מהמדינה וממוסדותיה".

15/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיים לוינסון
חיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris