איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עצוב לראות את העיר שלך במצב כזה"

סגן ראש העיר ק"ש על המצב באזור: "אין ספק שהנזק רב, אבל הוא לא רכושי אלא בעיקר תודעתי" • הוסיף: "למעלה לא מבינים את גודל המשבר שהאזור חווה"


סגן ראש העיר קריית שמונה אופיר יחזקאלי התייחס למטח הכבד שנורה הבוקר (ד') לעבר העיר והביא למותו של זאהר סאלח בשארה. הוא ביקש למסור תנחומים למשפחתו של ההרוג והזכיר כי יש עוד פצועים ונזקים: "עצוב לראות את העיר שלך במצב כזה". 

על הנזק המצטבר: "היו בערך 50 נפילות שהן ממש בתוך העיר. אין ספק שהנזק רב, אבל הוא לא רכושי אלא בעיקר תדמיתי ותודעתי". הוסיף: "למעלה לא מבינים את גודל המשבר שהאזור שלנו חווה אנחנו מדברים על סדר גדול של 50 נפילות בשטח העיר, הנזק הוא רב, אבל הנזק הוא לא רכושי, אלא נזק תדמיתי ותודעתי, כל תושבי העיר פשוט לא נמצאים בבתים שלהם, עוד מעט חצי שנה והיד עוד נטויה, והמצב הזה מתחיל להיות נורמלי".

עוד הוסיף: "יש שלושה מרכיבים שאנו דורשים מהמדינה. הראשון הוא הביטחון, אנחנו לא מוכנים לחזור למציאות של כוחות רדואן על הגדרות ומטחי טילים. הדבר השני הוא הטיפול במפונים, בנושאי הדירות ודמי האבטלה, תפטרו אותנו מכל הבירוקרטיה של הביטוח הלאומי, הדבר השלישי הוא החזרה לשגרה. אם לא נפתח את שנת הלימודים הבאה ב-1 לספטמבר זו תהיה תעודת עניות למדינת ישראל. כבר עכשיו איבדנו שנה, ואנו לא רוצים עוד שנה אבודה, ו'הלמעלה' לצערי לא מבינים את גדול המשבר".

יחזקאלי סיכם: "חוסר הוודאות היא אם כל חטאת בעיניי. בסוף כשאתה נמצא במלון בתל אביב, והילדים נמצאים במסגרות בתל אביב, אתה לא תזיז אותם משם עד סוף השנה, ודירה במרכז תל אביב מרוהטת עולה קצת יותר, ולמדינה עדיף להשקיע שנישאר בדירות ולא בבתי מלון, כי היא משלמת על המלונות הרבה יותר".


עריכה: אליעזר בן יהודה

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פגיעת רקטה בקריית שמונה (ארכיון)
פגיעת רקטה בקריית שמונה (ארכיון)  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris