מיכל דליות

הילדים משחקים בחטופים? זו דרכם לשלוט במצב

איש החינוך רן כהן-אהרונוב קרא שלא למנוע מהם את המשחק, והבהיר: "חשוב להשאיר להם את הרצף הילדי, את האפשרות להישאר ילדים גם במלחמה"


רן כהן-אהרונוב, מנכ"ל ומייסד שותף של Early starters International, הוא איש חינוך וגנן, ובנוסף כתב את כל סיפורי 'ילדי בית העץ'. מזה כמה שנים הוא מקיים פעילות מתוך ההבנה בחשיבות של טיפול וטיפוח ילדים בעתות משבר. הוא הגיע להתארח באולפן של מיכל דליות והסביר על דרך ההתמודדות של הילדים עם המצב. 

"כל הצוותים החינוכיים בחוסר מודעות מה יהיה", אמר כהן-אהרונוב והוסיף לגבי הילדים: "אני חושב שהדבר אולי המרכזי זה לזכור שנורא חשוב להשאיר להם את הרצף הילדי, את האפשרות להיות ילדים גם בתוך הסיפור הזה של המלחמה וגם אם עולים בתוך המשחק שלהם או בדברים שהם עושים, דברים שהם קשים".

לדבריו, "מתייעצים איתי על זה שילדים נגיד משחקים שהם נחטפו על ידי מחבלים וההורים נכנסים ללחץ ורוצים נורא לעצור את המשחק הזה, אבל לא, רגע, תאפשרו להם. לא לפחד מהמשחק הזה בכלל". לטענתו, זו הדרך של הילדים לשלוט במצב.

"אנחנו זוכרים בתור ילדים, כשהיה את כל הסיפור של חדירת מחבלים בצפון, כולנו דמיינו איך אנחנו מפנים את הבוידעם ומתחבאים בו, זה היה חלק מההתמודדות שלנו עם הדבר הזה", הסביר.

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
05/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נעם בן גוריון־מוסרי
Paris