אראל סג"ל

תחקיר השרה רגב: "לפעמים בתקשורת אתה רואה זווית מסוימת וצרה"

ח"כ משה סעדה (הליכוד), לשעבר סגן ראש מח"ש, על תחקיר 'המקור' לגבי שרת התחבורה: "אתה רואה כותרות, לא יודע מה עומד מאחורי הדברים, תמתינו"


ביום חמישי פורסם ב'המקור' ב'רשת 13' תחקיר שעסק בשרת התחבורה מירי רגב ועורר סערה גדולה לגבי התנהלותה והתעדוף לכאורה שהיא נותנת לפעילי ליכוד. ח"כ משה סעדה (הליכוד), לשעבר סגן ראש מח"ש, התייחס לכך בשיחה עם אראל סג"ל ואור הלר ב־103fm וגם הגיב להחלטת בית הדין הבין־לאומי לצדק בהאג, שקרא לישראל להפסיק את המבצע ברפיח.

"כמי שבא מתוך המערכת הציבורית, 24 שנים הייתי שם, צריך לפעול בצורה מקצועית, איכותית, שוויונית, ברור שלא פוליטית, ברור שלא פוליטית חד ערכית. עכשיו זה צד אחד וזה מובהק. אני הייתי מאלו שהגישו כתבי אישום נגד אנשים שפעלו שלא כדין. גם למדתי בחיי שאי אפשר להיבנות רק על תוכנית תקשורת, כי לפעמים מה שאתה רואה בתקשורת, אתה רואה זווית מסוימת וצרה", אמר. 

"אגיד לך מה אני עשיתי כשקיבלתי חומרים - מעולם לא פתחתי (בחקירה) ישר. קודם כול בדקתי, בודק את הדברים. אם יש חשד, פותח בחקירה. אם אין חשד, סוגר ועושה את זה מהר, לא בחודשים כמו שהמערכת הזאת עובדת היום לצערי, כי זה עינוי דין וזה האירוע, ולכן התקשורת לצערי כמו בהרבה דברים, אתה רואה כותרות, אתה לא יודע מה עומד מאחורי הדברים הללו, ולכן אני אומר 'תמתינו'", הדגיש. 

לדבריו, "ברגע שהשיקולים לא מקצועיים, איכותיים ושוויוניים, זו פשיטא שזו הפרת אמונים. ראיתי את זה בפרקליטות, והייתה קול דממה דקה. כשאני זעקתי את זה, אנשים אפילו סירבו להקשיב לזה, להוציא אראל סג"ל. אנשים בסוף סירבו להעלות את זה לשידור כי זה היה נגד האיש, נגד הפרקליטות שלהם, ועליהם צריך להגן, והגיע הזמן שנהיה אנשי אמת".

"זה בית דין גבוה לצדק, אבל צדק אין שם"

במהלך השיחה התייחס גם להחלטת בית הדין הבין־לאומי לצדק בהאג, שקרא לישראל להפסיק את המבצע ברפיח: "זה בית דין גבוה לצדק, אבל צדק אין שם, בכל הרמות. אומנם הם עם גלימות ועם מכובדות ועם חליפות, אבל בסוף ברמה האמיתית זו אנטישמיות 2024. ככה צריך לראות את זה. מדינת ישראל בטח לא עושה השמדת עם. כמעט על הדרך הם התייחסו לאנשים שלנו שחטופים שם, שנחטפו מהבתים שלהם, לכן שנדע לעצמנו שצדק הם לא עושים".

לא קיבלנו אור אדום.
"גם אם מקבלים אור אדום, בואו נגיד את האמת לעצמנו, ב־2004 נתנו לנו אור אדום בוהק להוריד את גדר ההפרדה. מה קרה עם זה? השופט אהרן ברק, אז נשיא בית המשפט העליון, אמר שעם כל הכבוד הם לא מבוססים על עובדות".

האם אדוני משבח כאן את השופט אהרן ברק?
"אני בא מעולם המשפט. הוא איש שיש לו המון דברים טובים שהוא עשה. הוא אחד האנשים היותר חכמים במדינת ישראל והמשפטנים המובהקים, ויש לי ביקורת על חלק מהדברים. כל עוד מחלוקת לשם שמיים, אין טוב מזה. כמו שהוא פירק אז, במקום לפרק את הגדר, הוא פירק את ההחלטה של בית הדין בהאג, אז ב־2004, וזה מה שהוא עשה גם היום. הוא אמר להם 'מה שהתכוונתם, שאתם נגד רצח עם ומדינת ישראל לא מבצעת רצח עם בכלל, מדינת ישראל, מה שהיא עושה, היא מגינה על עצמה, היא הקורבן', ולכן אפשר להמשיך לפעול ואפשר לנסות להחזיר את הילדים שלנו הביתה, את החטופים".

"צריך לזכור, אין פה משפט, יש פה פשוט עלילת דם, שנת 2024, נגד מדינת ישראל, נגד חייליה ואנחנו לא היינו צריכים להיות שם", הבהיר.

26/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ משה סעדה
ח"כ משה סעדה  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris