רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

קריירה בהגשמת חלומות

אלון גל מגלה: כיצד ניתן להפוך את התחביבים שלכם להכנסה מניבה, מבלי לעזוב את העבודה?


אלון גל שוחח עם מאזין שמכור לעולם הקפה ומעוניין להמיר את עבודתו לתחום אליו הוא כל כך נמשך: "הייתי רוצה להעשיר את תרבות הקפה בישראל".

מאזין בן 37, עוסק בתחום הפיננסים ומעוניין להגשים חלום, ולפתוח מקום המוקדש לקפה, בשיחה עם אלון גל סיפר: "אני נמשך לתחום, ורוצה לחקור אותו לעומק, בכל בוקר אני מתעורר במחשבה שאני חייב להעשיר את תרבות הקפה בישראל. הסתובבתי בעולם וראיתי שיטות ההכנה שלא מכירים בארץ. אם היה לי מקום משלי הייתי מגיש קפה פילטר, מציג תערובות שונות שאפשר לשתות בבית, ומוכר אקססוריז. יש לי הרבה מחשבות, אבל אני לא יודע איך להצליח להגשים אותם".

"יש פער גדול בין מה שאנחנו יודעים לעשות ומרווחים עליו כסף, לבין הדברים שבא לנו להתעסק בהם. אפשר להשתגע מזה, אמר אלון גל שהזדהה עם חלומו של המאזין, החיים קצרים בכדי שנבזבז אותם על דברים שאנחנו לא מתרגשים מהם".

אז איך באמת אפשר לשזור את החלומות שלנו בתוך השגרה השוחקת? אלון גל ייצר תוכנית מעניינת למאזין מתוך היכרותו עם ענף הקפה בישראל שידוע כענף מורכב: "המון עסקים שקמו בתחום לא הצליחו להחזיק מעמד. המודעות הכללית של הישראלים לנושא הקפה היא מאוד נמוכה, וכך גם הסבלנות שלנו. לדעתי תוכל להתחיל בסופי שבוע ובערבים, לערוך סדנאות קפה מיוחדת עם כ־5 אנשים שיכסו לך את ההוצאות, לגדול בהדרגה, ולצבור ניסיון".

עוד הוסיף אלון: "בהמשך תוכל לבחון שיתופי פעולה עם חברות של מכונות קפה, לקבל חסויות, ולקדם את הנושא בעוד שלב. בשלב מסוים תוכל גם לארגן ליין של מכירה כי לרוב האנשים אין ציוד תואם".

"בכך", הסביר אלון, "תוכל להפוך את החלום למציאות, ומה גם שיכול מאוד להיות שאחרי שתעשה את זה פעם בשבועיים תרגיש שזה ממלא אותך, ולא תחוש צורך להחליף את עבודתך הנוכחית. בתור התחלה לא הייתי מנסה להפוך את עולמך סביב זה, אלא מחפש איך לתת לזה ביטוי".

לסיום העלה אלון רעיון נוסף וקרא למאזין לפתוח קהילה של חובבי קפה: "פתח עמוד פייסבוק בו תשתף את הידע שלך בנושא. תשלח את העמוד לחבריך הקרובים, ותבקש מהם לשתף אותו. בהמשך, אם העמוד יצליח, תוכל לגם לשווק מוצרים, ולקבל תמורתם כסף שיממן לך את הסדנאות. העלה כל יום־יומיים סרטון חדש עם טיפים לטובת הקהילה. כדאי שתציב לעצמך יעד של 100 אנשים ומשם תגדל. כשהקהילה שלך תקום אני אשמח להצטרף אליה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

03/08/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל