103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
טלי וציפי
עם ציפי רפאלי וטלי עומר

מה לתזונה ולמיניות?

הנטורופתית ליאת אלפרט קליין מנסה לענות על השאלה, האם תזונה משפיעה על המיניות שלנו: "גוף האדם הוא מקדש למיניות"


"גוף האדם הוא לא רק מקדש לבריאות, הוא גם מקדש למיניות שלנו", אומרת ליאת אלפרט קליין נטורופתית ומרצה, "התזונה שלנו משפיעה על מצב הרוח, על העייפות, ועל כל מה שקשור למיניות שלנו". בהמשך שיתפה אילו פירות וירקות מחזקים את המיניות, איזה תוספי מזון היא ממליצה לקחת לקחת?

טלי: "ציפי, את יודעת שגוף האדם הוא מקדש?"

ציפי: "פרטי והסבירי".

טלי: "מי שתפרט זאת היא ליאת אלפרט קליין, שהיא נטורופטית ומרצה".

ליאת: "ברור שגוף האדם הוא מקדש. יש לנו רק אחד כזה וצריך לשמור עליו. הוא לא רק מקדש לבריאות וגם למיניות שלנו".

טלי: "מיניות, הופה".

ציפי: "לא סתם קוראים לו מקדש, בסוף הוא נחרב".

טלי: "יפה ציפי. התזונה יכולה להשפיע על המיניות?"

ליאת: "בוודאי. אנחנו יודעים שהתזונה שלנו משפיעה על מצב הרוח שלנו, על רמת העייפות שלנו, על תדירות היציאות שלנו ועל כל שקשור למיניות. מיניות מחולקת להמון נושאים. היא מגיעה עוד משלב החיזור והמשיכה והכולל בתוכו ריח, נראות ורמות הורמונים שמעוררות לנו את החשק. בהמשך גם משפיעה על השלב של כניסת המיטה. חוזק הזקפה מושפעת גם היא מהאוכל".

טלי: "מה מגביר את הזקפה?"

ליאת: "הרבה גברים שיש להם חרדת ביצוע ניגשים לוויאגרה ולא יודעים שאותו מנגנון עובד גם בחלק מהפירות והירקות. מה שמעורר את הזקפה הוא גירוי ויזואלי אך נדרשת זרימת דם מספיק טובה וחזקה. צריך לבדוק שאין לך סוכר גבוה, כולסטרול ועוד. סלק ועלים ירוקים לדוגמא עושים עבודה טובה בנושא. שמעתי הרצאה של סקסולוגית שאמרה שאישה היא כמו עמעם וגבר הוא כמו מתג. גבר נדלק מאוד מהר אך צריך להחזיק את ההידלקות, הוא צריך לספק לאישה עונג. הוא צריך להחזיק את זרימת הדם ברמה גבוהה".

טלי: "את רושמת ציפי?"

ציפי: "אני אשלח את הגבר לדיאטטיקנית. אשלח אותו אלייך אולי".

ליאת: "אבץ הוא חומר מוצא לייצור הורמוני מין. הוא אחראי על החשק והמוטיבציה המינית. עם הגיל רמות הטסטוסטרון יורדות גם כי התזונה לא תמיד מאוזנת וגם כי אנשים מעמיסים עצמם באלכוהול וסמים שפוגעים ברמות הטסטוסטרון. אבץ נמצא בזרעי דלעת, זרעי חמנייה, בקטניות, בשקדים ואגוזים".

טלי: "מה לגבי ויטמינים וחוסרי מזון?"

ליאת: "זה מעולה אם יש חוסרים שהתזונה לא מצליחה לגשר עליו. כדי להאיץ תהליכים אני ממליצה להשתמש בתוספים אך זה חייב לבוא בליווי של איש מקצוע".

ציפי: "אבל צריך ללכת לסופר, לקלף את הסלק, לבשל את הסלק, לאכול ולחכות. בתקופתנו לוקחים את הכדור הכחול וזה עובד באותה שנייה".

ליאת: "אין ספק שזה הרבה יותר קל אבל לכל תרופה שנוטלים יש תופעות לוואי".

טלי: "את מתכוונת שוויאגרה עלולה לגרום להתקפי לב?"

ליאת: "את מרווחיה משהו אחד אך עלולה לגרום נזק שאת לא יודעת מה השפעה שלו. אגב ויאגרה עובדת רק אצל גברים ולא אצל נשים לצערי".

טלי: "ליצ'י מעורר אהבה גם אצל גברים וגם אצל נשים?"

ליאת: "לא הוכח בשום במחקר".

ציפי: "ואננס משפר את הזרע?"

ליאת: "לא. ואני יודעת למה את שואלת. מיניות אינה רק חדירה אלא גם משחק מקדים ומין אוראלי. האננס האמיתי או הפפאיה מאוד משפיעים על רמת החומציות של הזרע, כלומר יכול להשפיע על הטעם שלו".

ציפי: "תני לנו חמישה טיפים לאמץ באופן מידי כדי לשמור על הגוף כמקדש?"

ליאת: "לשלב בין שבע לעשר מנות פרי ביום. זאת אומרת: שלושה פירות וירקות. רוב האנשים לא מגיעים לזה. השילוב הזה יכול לחלוטין להשפיע לטובה על ריח הזיעה ועל התחושה הכללית. יש לבצע פעילות גופנית מתונה שלוש פעמים בשבוע, בכך זרימת הדם עולה והיכולת ליהנות מאורגזמה עולה פי שישה. יש להוריד את רמות הפחמימות והסוכרים. עודף פחמימות גורם לחוסר איזון הורמונאלי. לסיום, לאכול כמה שיותר עלים ירוקים. הם גם מזרימים את הדם, גם סופחים כולסטרול וסוכר וגם דלים בקלוריות".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

10/09/2019
הישארו מעודכנים

גוף ונפש
גוף ונפש  |  צילום: לימור גודלשטיין יערי